Kvůli kyberšikaně spáchala 14letá dívka sebevraždu. Za vše může vedení školy

Kvůli kyberšikaně spáchala 14letá dívka sebevraždu. Za vše může vedení školy Zdroj: theepochtimes.com

Amy Jane Everett bylo šest let, když byla vyfocena v klobouku, který je symbolem australského venkova. Amy se přezdívalo Dolly a stala se tváří společnosti Akubra, která tyto klobouky vyrábí, ovšem ani tento menší úspěch ji nezaručil bezstarostný život.

Dolly se stala obětí brutální kyberšikany, když nastoupila na soukromou internátní školu, která vyústila až v její sebevraždu 3. ledna 2018, kdy jí bylo pouhých 14 let. V rozhovoru její rodiče vše dávají za vinu vedení školy, kam Dolly docházela. Jak uvedla její matka, Dolly měla být údajně šikanována již dva roky a šikany se její spolužáci dopouštěli jak fyzicky, tak i psychicky, především přes sociální síť. Rodiče také dodávají, že se to snažili s vedením školy vyřešit, ovšem Dolly označili za lhářku a více s tím nechtěli nic mít.

Zdroj: smartlystuff.com V listopadu minulého roku napsala Dolly své matce e-mail, ve kterém ji popsala situaci, během které se dokázala svým spolužákům postavit, když ji nabádali k tomu, aby se zabila. Bohužel o pár měsíců později ji rodiče našli mrtvou jen půl hodiny poté, co šla spát.

„Když jsme ji našli, jen jsem u ní několik hodin ležela a slibovala jí, že to nebylo zbytečné. Tak moc jsem se jí za vše omlouvala,“ řekla matka Dolly. Pak také dodala, že ačkoliv některé školy odvádí, co se šikany týče, skvělou práci, bohužel škola, kam Dolly docházela, k nim nepatří.

Zdroj: smartlystuff.com Všichni, včetně rodičů Dolly, obviňují školu, že neudělala dostatečná opatření, která by této strašlivé tragédii mohla zabránit. Její otec Tick Everett navíc na Facebooku vyzval ke zvýšení povědomí o šikaně a napsal i velmi emotivní příspěvek, ve kterém ty, kteří jeho dceru šikanovali, vybízí, aby přišli na její pohřeb a podívali se na to, co způsobili.

Na sociální síť rodiče také přidali Dollyininu nedávnou kresbu, na které je vyobrazená hubená a shrbená dívka, která říká: „Promluv, i když se ti třese hlas“. K jejich boji proti šikaně se přidala i firma Akubra, protože jak ukazují statistiky, pětina australských dětí se v minulém roce musela se šikanou potýkat.

Autor:
Publikováno: 17. 8. 2018 08:27 Nahlásit obsah