Maminka vytvořila seznam toho, co její dcerka nesmí. Všichni by si jej měli přečíst!

Maminka vytvořila seznam toho, co její dcerka nesmí. Všichni by si jej měli přečíst! Zdroj: www.facebook.com/tonihammerwriter/

Americká maminka se stala inspirací pro tisíce rodičů poté, co na internetu zveřejnila dopis, který napsala pro svoji pětiletou dceru.

"Neomlouvej se, když do tebe narazí někdo jiný" - tak se píše v dopise, který napsala blogerka z Portlandu Toni Hammer a poté sdílela na Facebooku.

Dopis pokračuje ve výčtu mnoha věcí, které by její dcera neměla dělat. Nikoliv za účelem omezit ji, ale posílit její osobnost. "Přeji si vychovat dceru, která je spokojená sama se sebou, která bojuje za slabší, nebojí se o sobě přemýšlet a tvrdě pracuje, aby změnila svět k lepšímu," říká Toni. "Každý, kdo věří ve spravedlnost, má moc změnit cokoliv."

Toni se rozhodla napsat svůj dopis poté, co její dcera nastoupila letos do školky. Nechtěla, aby zažila to, co ona, když chodila do školy: "Jako dítě jsem byla šikanovaná a nesnesu pomyšlení na to, že by si musela projít tím, čím jsem si prošla já. Vím, že to nebude trvat dlouho a někdo se pokusí vyvolat v ní pocit méněcennosti, že je k ničemu. Já chci, aby na to byla připravena a dokázala tomu čelit lépe, než jsem v tomto věku dokázala já", řekla.

Zdroj: www.facebook.com

Tady je přeložený text dopisu pro Toninu dceru:

"Pro mojí dceru,

neomlouvej se, když do tebe narazí někdo jiný. Nikdy se neomlouvej za to, že ti není dobře. Nemůžeš za to. Jsi člověk, který myslí a vnímá, zasloužíš si respekt.

Nevymýšlej si důvody, kvůli kterým nechceš jít ven s chlapcem, když s ním ven jít nechceš. Nikomu nemusíš nic vysvětlovat. Stačí říct jednoduše "ne děkuji" a to by mělo být akceptováno.

Příliš mnoho nepřemýšlej nad tím, co jíš před ostatními lidmi. Jestli máš hlad, jez a jez cokoliv na co máš chuť. Jestli si chceš dát pizzu, nedávej si salát jen proto, že jsou kolem lidi. Klidně si objednej nezdravou pizzu.

Nenechávej si narůst dlouhé vlasy jen proto, abys někomu udělala radost. Nenos šaty, pokud sama nechceš. Nezůstávej doma jen proto, že nemáš s kým bys šla ven. Bež ven sama a zažij nějaké dobrodružství sama se sebou a pro sebe.

Nezadržuj slzy. Pláč znamená, že cítíš něco, co potřebuje jít ven. Není to slabost, je to lidské. Neusmívej se jen proto, že ti někdo řekl, že se máš smát. Neboj se zasmát svým vlastním vtipům.

Neříkej "ano", jen abys byla zvořilá. Říkej "ne", protože je to tvůj život. Neskrývej svůj názor. Neboj se vyjádřit, co si myslíš a mluv nahlas, aby tě druzí slyšeli. Nikdy se neomlouvej za to, kdo jsi. Buď odvážná a krásná. Buď bezpodmínečně svá."

Původní zdroj: https://www.boredpanda.com

Autor:
Publikováno: 13. 10. 2017 10:21 Nahlásit obsah