Matka nechala roční dcerku v prázdném domě. O pár let později se ji snažila najít…

Matka nechala roční dcerku v prázdném domě. O pár let později se ji snažila najít… Zdroj: hefty.co

Obyvatelé ruského města Jaroslavl, které se nachází severně od Moskvy, zažili něco, na co pravděpodobně do smrti nezapomenou. Pravidelně procházeli kolem domu, že kterého slýchávali dětský pláč, což jim nejdříve nepřipadalo nijak podivné. Jenže tento dětský pláč neutichal…

Netrval totiž jen hodiny, ale několik dnů a podle kolemjdoucích se v domě ani nesvítilo, proto se rozhodli zavolat policii. Když přivolaní policisté vstoupili do domu, naskytl se jim pohled na něco naprosto šokujícího! Na podlaze sedělo špinavé dítě, kterému pravděpodobně byl maximálně jeden rok. Jednalo se o holčičku, která seděla uprostřed prázdného domu a zoufale plakala. Vše nasvědčovalo tomu, že původní majitelé a zároveň rodiče malé dívenky se přestěhovali a vzali si vše s sebou, tedy kromě svého dítěte.

Tato malá holčička byla okamžitě převezena do nemocnice, kde lékaři zjistili, že má zlomenou kyčel, je podvyživená a naprosto vyčerpaná. Holčička totiž v domě sama bez svých rodičů strávila celý dlouhý týden bez jídla, tepla a bez dozoru.

Zdroj: hefty.co Policistům se podařilo zjistit, že se holčička jmenuje Liza Verbitskaja a poté začalo obrovské pátrání po její rodině. Ovšem zcela bez výsledků, jako kdyby se po rodině zem slehla. Liza strávila nějaký čas v nemocnici a následně byla umístěna do sirotčince, kde mohla být adoptována novou rodinou.

Zdroj: hefty.co Během jejího pobytu v nemocnici však ve vedlejším pokoji ležel malý chlapec, kterého pravidelně navštěvovala jeho maminka Inna, která si malé Lizy všimla. Když si vyslechla od lékařů i zdravotních sester příběh statečné dívky, začala jí do nemocnice nosit pleny i hračky a trávila s ní čas. 

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 26. 9. 2017 09:49 Nahlásit obsah