Matka nechala svou novorozenou holčičku na pohovce a odešla. Potom uslyšela křik a všude byla krev...

Matka nechala svou novorozenou holčičku na pohovce a odešla. Potom uslyšela křik a všude byla krev... Zdroj: heroviral.com

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Jenže ne za všech okolností. Pochopitelně povaha psa záleží především na jeho výchově, kterou mnoho lidí u velkých plemen dokáže podcenit a následně to může mít katastrofální následky.

Ve městě Fresno v Kalifornii novopečená maminka položila svou novorozenou holčičku Susie na pohovku, otevřela dveře, aby vyvětrala a odešla do koupelny. Ve snu by ji však nenapadlo, že tím způsobila něco tak otřesného.

Její bratr vlastnil dva psy a jeden z nich byl kříženec šarpeje a pitbulla, o kterém si matka myslela, že je přivázaný venku. Bohužel pes byl volně puštěný a vběhl do domu, kde malou Susie kousl. Okamžitě zavolali záchranku, ale pro malou holčičku bylo příliš pozdě.

Zdroj: heroviral.com

Oba dva psi byli předání do rukou organizace, která se zaměřuje na utracení psů, kteří něco takového způsobili. Policie však i nadále tuto tragickou událost vyšetřuje a věří, že se jednalo o nešťastnou náhodu.

Nejedná se však o ojedinělý případ. Před pár dny zakousl kříženec německé dogy a amerického stafordšírského teriéra dítě jen proto, že se zalekl toho, když jeho panička zakašlala.

Zdroj: heroviral.com Jak jsme již psali na začátku, všechno se odvíjí od výchovy daného psa. Lidé často soudí plemeno jen kvůli vzhledu. Podle jednoho výzkumu vyšel pitbull jako nejtolerantnější plemeno psa, které se k dětem hodí. O tom, že by byli k dětem nevhodní, tedy neexistují žádné důkazy, je však ale i přesto důležité mít stále dítě i psa pod dohledem.

Autor:
Publikováno: 3. 1. 2017 18:33 Nahlásit obsah