Maturantka chtěla zazářit na stužkovacím večírku. Změnila životní styl a dostala se na polovinu své váhy

Maturantka chtěla zazářit na stužkovacím večírku. Změnila životní styl a dostala se na polovinu své váhy Zdroj: Dailymail.co.uk

Příběh studentky z australského Queenslandu je jako vystřižený z červené knihovny. Josie Desgrandová trpěla až do svých 17 let extrémní nadváhou, kvůli čemuž se do ní její spolužáci rádi a často strefovali. Ovšem na stužkovacím večírku coby čerstvá maturantka oslnila všechny svou nečekanou proměnou a stala se hvězdou večera!

Její příběh by mohl být klidně inspirací pro všechny teenagerky, které řeší nadváhu, a to, že jsou jiné, jim dává nelichotivě najevo i jejich okolí. 18letá Josie naznačuje,  že nic není nemožné, a svým obdivuhodným počinem inspiruje další náctileté dívky z celého světa.

Zdroj: Dailymail.co.uk Mladá Australanka se svěřila, že celé dětství a pubertu trpěla šílenou nadváhou, které se nedokázala zbavit.  V souvislosti se svým vzhledem se každý den dostávala do situací, které by nechtěl zažít nikdo z nás. "Kvůli tomu, jak jsem vypadala, jsem si nedokázala najít přátele. Spolužáci ve škole mě kvůli mé nadváze dokonce šikanovali," uvedla Josie pro britský list Daily Mail.

Zdroj: Dailymail.co.uk V 17 letech vážila Josie už více než 120 kilogramů. V té době se "zabejčila" a řekla si, že už to vážně takto nejde dál. "Za rok jsem měla maturovat. Proto jsem si řekla, že na stužkovacím večírku chci být krásná. Vysnila jsem si, že si obleču nádherné slavnostní šaty, do kterých se vejdu," řekla mladá Australanka.

Ač se to zdá neuvěřitelné, Josie opravdu zhubla, a to takřka polovinu své hmotnosti. Když si po 11 měsících stoupla na váhu, ručička ukazovala o 60 kilogramů méně.

Zdroj: Dailymail.co.uk Jak tohoto výsledku vůbec dosáhla? Josie říká, že ze svého jídelníčku vyloučila veškerý cukr, a to ve všech podobách. Vynechávala také jídlo, které obsahovalo větší množství karbohydrátů. "Na obalech jsem vždy četla informace o složení potravin, začala jsem sbírat informace o zdravé výživě a postupně jsem ze svého jídelníčku vyřadila všechny potraviny, které nebyly zdravé," popsala Josie.

Zdroj: Dailymail.co.uk První týdny byly pro Josie, jelikož v minulosti doslova ujížděla na sladkém, velmi těžké. Nejprve se zaměřila na stravu, pak do svého nového životního stylu zařadila pohyb a každodenní cvičení. Díky tomu se jí splnil sen: Na svém stužkovacím večírku vypadala opravdu neuvěřitelně!

Zdroj: Dailymail.co.uk Navíc prostřednictvím svého instagramovému profilu nolongerfatjosie, na kterém zveřejňuje fotky a útržky svého životního příběhu, inspiruje tisíce dívek po celém světě s posláním: Navždy skoncujte se svou nadváhou!

Autor:
Publikováno: 13. 11. 2018 13:43 Nahlásit obsah