Muž onemocněl rakovinou. Způsobil mu ji nápoj, který pije téměř každý z nás

Muž onemocněl rakovinou. Způsobil mu ji nápoj, který pije téměř každý z nás Zdroj: newsit.me

Dean Wharmby býval dříve profesionálním kulturistou, který však nežil příliš zdravým životem, jak by se ale mohlo na první pohled zdát. Proto, aby udržoval požadovanou svalovou hmotu, byl schopen denně sníst až 10 000 kalorií. Každý den tedy pojídal jídlo z fast foodů a do toho vypil ještě několik energetických nápojů.

Energetické nápoje jsou mezi lidmi velmi oblíbené a o fast foodech ani nemluvě. Jenže Dean to s těmito potravinami přeháněl. Během cvičení dokázal vypít až dva energetické drinky každou hodinu. Podle studie WHO právě konzumace těchto nápojů s vysokým obsahem kofeinu má na zdraví krátkodobé ale i dlouhodobé vedlejší účinky, kterými může být předávkování kofeinem, diabetes druhého typu anebo třeba také poškození zubů. Některé energetické drinky v sobě obsahují přísadu s názvem niacin, která podle studie v časopise British Journal of Medicine může způsobit velmi vážné poškození jater, a dokonce stát za jejich naprostým selháním.

Zdroj: newsit.me Dean si energetické nápoje nejdříve velmi pochvaloval, byl po nich více soustředění a plný energie, což uvítal. Jenže i tohle si vzalo svou daň a Deanovi byla diagnostikována rakovina. Byla to pro něj rána z čistého nebe. Okamžitě se svými stravovacími návyky přestal a podstoupil náročnou léčbu. Bohužel Dean se však z této situace vůbec nepoučil, jakmile zákeřnou nemoc porazil, vrátil se opět k nezdravým jídlům a energetickým nápojům.

Zdroj: newsit.me Po pár měsících se ale rakovina vrátila. Podle lékařů nezdravý životní styl Deanovi poškodil játra a vytvořil rakovinné buňky. V tomto případě však rakovina udeřila v takové síle, že Dean nebyl schopen ji porazit a bohužel na následky svého onemocnění zemřel. Zanechal tady po sobě svou ženu a dceru, které mu nejspíš nikdy neodpustí, jak moc hazardoval se svým životem.

Konzumaci rychlého občerstvení a energetických nápojů bychom neměli brát na lehkou váhu a vše užívat s mírou, následky jinak mohou být katastrofální právě jako v případě Deana.

Autor:
Publikováno: 5. 10. 2018 11:00 Nahlásit obsah