Myslela si, že její dcera má obyčejnou rýmu. Za pár dní později byla mrtvá...

Myslela si, že její dcera má obyčejnou rýmu. Za pár dní později byla mrtvá... Zdroj: http://www.abc.net.au/

Někdy se i pod banálním onemocněním může skrývat mnohem závažnější nemoc, než se na první pohled zdálo. Bohužel to platilo i u nemoci malé dívenky z Austrálie, která zemřela před rokem a až dnes vyšla její matka s pravdou ven.

Briony, jak se holčička jmenovala, žila v australském městě Adelaide i se svými rodiči. Jednoho dne si začala stěžovat na bolest v krku, následně u ní propukly vysoké horečky a rýma. Její matka neváhala ani minutu a okamžitě svou 10letou dceru odvezla do nemocnice.

Zde jí bylo sděleno, že je holčička pouze nachlazená a bílé puchýřky v krku jsou způsobeny zánětem. Lékař předepsal Briony antibiotika a s tím, že má za týden i s maminkou přijít na kontrolu, ji poslal domů. Tohle rozhodnutí mělo však fatální následky!

Zdroj: spotgator.com Malá Briony se kontroly nedožila. Zemřela jen pár dnů po návštěvě lékaře, který naprosto podcenil její stav a neurčil správnou diagnózu.

Teprve až po její smrti lékaři přišli na to, co tuto tragédii způsobilo. Šlo o herpes simplex, což je virové onemocnění, které je u dětí velice nebezpečné. Hlavním příznakem tohoto onemocnění jsou právě ony bílé puchýře, kterými se vyšetřující lékař nezaobíral.

Zdroj: www.heraldsun.com.au Jediné vysvětlení, které se od lékaře dostalo, bylo, že se s takový projevem tohoto viru nikdy nesetkal. Viděl tyto puchýře na několika místech, nikdy však na patře a v krku. To jej bohužel neomlouvá, protože kvůli jeho nezodpovědnosti přišla o život dívka, která jej měla ještě celý před sebou.

Pro rodiče malé Briony to byla obrovská rána, o které nebyli rok schopni mluvit. Teď se konečně odhodlali a i přesto, že se jim jejich milovaná dcera už nikdy nevrátí, chtějí varovat ostatní rodiče a informovat okolí o tomto nebezpečném viru. Protože tento vir se přenáší opravdu velmi jednoduše – slinami.

Proto si vždy dávejte dobrý pozor na to, kdo vaše dítě líbá, protože člověk může být pouhým přenašečem a ani na sobě nemusí mít na první pohled jakékoliv příznaky. 

Autor:
Publikováno: 31. 12. 2016 17:23 Nahlásit obsah