Na pláži ve Velké Británii vymrštil skákací hrad malou holčičku do vzduchu. Po převozu do nemocnice zemřela

Na pláži ve Velké Británii vymrštil skákací hrad malou holčičku do vzduchu. Po převozu do nemocnice zemřela Zdroj: shareably.net

Návštěvníci pláže se stali svědky obrovské tragédie, když v Gorlestonu ve Velké Británii vybouchl skákací hrad a vymrštil malou holčičku do výšky více než šesti metrů. Vše se odehrálo 1. července tohoto roku kolem jedenácté hodiny dopolední.

Kvůli teplotám, které dosahovaly až 30°C ve stínu, byla pláž plná lidí včetně rodin s malými dětmi. Na této pláži se také nachází nejrůznější atrakce a k těm nejoblíbenějším patří skákací hrad. Bohužel souhrou náhod se stalo něco, co nikdo neočekával.

K výbuchu skákacího hradu pravděpodobně přispěly vysoké teploty. Když si čtyřletá dívenka v hradu hrála, najednou nafukovací konstrukce vybouchla. Očití svědci prohlásili, že vyletěla do vzduchu a výbuch bylo to nejhlasitější, co kdy slyšeli.

Zdroj: shareably.net Desítky lidí se okamžitě kolem dívky shromáždily, aby jí pomohly a než přijela záchranná služba, zoufale jí poskytovaly první pomoc. Bohužel holčička po příjezdu do nemocnice zemřela. „Chtěli bychom poděkovat všem, kteří holčičce pomáhali. Udělali vše pro to, aby ji zachránili. Dojeli jsme k dívce přesně za čtyři minuty, bohužel při příjezdu dostala srdeční zástavu,“ řekl záchranář James Pageta.

Zdroj: shareably.net Šetření, co se ve skutečnosti na pláži stalo, stále probíhá, ale lidé spekulují o tom, že za tento náhlý výbuch mohou opravdu vysoké teploty. K této verzi se také přiklání Curt Johnson, majitel nafukovacího hradu. Tlak vzduchu uvnitř konstrukce se s rostoucí teplotou zvětšuje a je možné, že hrad vyšší tlak nedokázal zvládnout.

V tuto chvíli jsou v zemi nafukovací hrady až do odvolání zakázány.

Autor:
Publikováno: 19. 7. 2018 10:45 Nahlásit obsah