Na sociálních sítích se objevila nová sebevražedná hra. Podle všeho má svou první oběť

Na sociálních sítích se objevila nová sebevražedná hra. Podle všeho má svou první oběť Zdroj: bbc.com

Nikomu nejspíše nemusíme blíže představovat smrtící hru Modrá velryba, která své účastníky vedla k sebevraždě. Šířila se za pomoci sociálních sítí, ale naštěstí ten, kdo ji vymyslel, je již za mřížemi. Bohužel se ale objevila nová hra, která má na svědomí svou první oběť.

Ačkoliv hra nemá ještě název, na Facebooku a aplikaci WhatsApp ji provozuje účet, který nese název Momo. Tváří této hry se stala strašidelná japonská umělkyně Midori Hayashi, která však s touto hrou nemá vůbec nic společného. Její stvořitel si pravděpodobně podobiznu ženy vybral jen kvůli děsivému a strašidelnému vzhledu.

Zdroj: bbc.com Hra začala na Facebooku, kde byli jeho uživatelé vyzváni, aby začali s neznámým číslem komunikovat přes WhatsApp. Uživatel pošle neznámému číslu zprávu a ten na ni reaguje velmi agresivně, vulgárně a posílá i násilné obrázky. Princip celé hry je velmi podobný jako u výše zmíněné hry Modrá velryba – ti, kteří stoji za těmito násilnými zprávami chtějí své oběti donutit k sebevraždě. Snaží se u nich vyvolat pocit strachu, beznaděje, deprese a úzkosti. Hry se účastní více a více mladých lidí především z Mexika, Ameriky, Francie a Německa.

V této hře také její účastníci dostávají nejrůznější úkoly, které musejí splnit. Pokud se tak nestane, člověk, který je na druhé straně začne své oběti vyhrožovat smrtí. První obětí násilnické hry se pravděpodobně stala teprve 12letá dívka, kterou hra dohnala k tomu, aby se oběsila.

Policie proto varuje před podobnými zprávami, aby na ně lidé nereagovali a nikoho sami nekontaktovali.

Autor:
Publikováno: 8. 10. 2018 13:47 Nahlásit obsah