Narodil se s genetickým onemocněním, které mu způsobilo deformaci lebky

Narodil se s genetickým onemocněním, které mu způsobilo deformaci lebky Zdroj: badabun.co

Někdy je dobré se na chvíli zastavit, porozhlédnout se a uvědomit si, jak se svět změnil a že s touto změnou přicházejí i neuvěřitelné pokroky v medicíně. Vždyť lékaři jsou schopni léčit choroby, které dříve byly neléčitelné a operovat případy, do kterých se nikdo nechtěl pouštět.

Dnes vám přinášíme příběh chlapce, který trpí Crusonovým syndromem, což je genetické onemocnění, které se projevuje u dítěte již během těhotenství. Tohle onemocnění vede k abnormální fúzi kostí lebky a obličeje, což způsobuje deformaci lebky. Mnohdy jsou tyto děti také hluché či slepé. Naštěstí pro nás, jak jsme psali již na začátku článku, medicína udělala v tomto směru neskutečné pokroky, a dokonce i tohle onemocnění dokáže vyléčit.

Chlapci z našeho příběhu nemoc způsobovala problémy s dýcháním, proto musel podstoupit chirurgické zákroky, během kterých je zapotřebí více lékařů nežli jeden. K vyléčení tohoto velmi zvláštního onemocnění je nutná naprostá souhra a spolupráce všech zúčastněných - od zdravotních sester, zubařů až po neurochirurgy.

Zdroj: badabun.co Zdroj: badabun.co Jediná možnost, jak nemocného člověka vyléčit, je náročný proces chirurgických zákroků, během kterých se chlapcova zdeformovaná lebka i tváře umístí tam, kde mají být. Když pacient tento způsob léčby podstoupí včas, má obrovskou šanci na život jako naprosto normální zdravý člověk.

Zdroj: badabun.co Jak můžete na fotografii výše vidět, operace tomuto velmi statečnému chlapci neskutečně pomohly a udělaly z něj úplně jiného člověka, kterého nemohli poznat ani vlastní rodiče. Lékařům se podařilo chlapcův obličej dát do poměrně normální podoby a on se konečně může ze života těšit stejným způsobem jako jeho vrstevníci bez posměchu a šikany.

Autor:
Publikováno: 16. 7. 2018 12:07 Nahlásit obsah