Nechala svou dceru několik hodin v autosedačce. Ta po příjezdu domů dostala záchvat

Nechala svou dceru několik hodin v autosedačce. Ta po příjezdu domů dostala záchvat Zdroj: mirror.co.uk

Každý rodič nám dá jistě za pravdu, že není nic horšího, než se dívat na své vlastní dítě, jak bojuje o život a my mu nemůžeme nijak pomoci. Byla to nešťastná shoda náhod, kterou musela 4. dubna tohoto roku zažít 28letá Kirsti Clarková se svým manželem Christopherem.

Pár se rozhodl strávit den se svými dvěma dcerkami, 3letou Malenou a 3týdenní Harper, jenže cesta se najednou proměnila v noční můru. Cesta kvůli dopravním zácpám trvala příliš dlouho, a když si rodiče všimli, že malé Harper začínají modrat rty a z nosu a úst jí teče pěna, věděli, že je něco špatně.

V autě strávili hodinu a čtyřicet pět minut, Harper byla jako vždy připoutána v autosedačce. Když přijeli domů, nechali malou Harper ještě přibližně dalších patnáct minut v autě, než odnesli tašky s nákupem a její spící sestru do postele. Jakmile přišli k autu, všimli si těchto příznaků a okamžitě se vydali do nemocnice.

Zdroj: mirror.co.uk I přesto, jak hrůzostrašně mohlo vše vypadat, nakonec se lékařům podařilo malou Harper resuscitovat. Podle lékařů za vše mohla poloha, ve které musela Harper několik hodin v autosedačce být. Když totiž novorozenci tráví v autosedačce více než jednu hodinu, může to způsobit, že hladina kyslíku v mozku klesne a může dojít k záchvatu a dokonce i ke smrti.

„Celou cestu jsem myslela jen na to, že o ni dojdeme. Nemůžu o tom ani mluvit,“ řekla matka Harper. „Když nám lékaři řekli, že za to může cesta v autosedačce, nemohla jsem tomu ani uvěřit. Nikdy by mě to nenapadlo, nechápu, proč nám to nikdo neřekl,“ ještě dodala.

Zdroj: mirror.co.uk Když to poté Kirsti vyprávěla svým známým, přišla na to, že o tomto nebezpečí skutečně nikdo neví, rozhodla se tedy proto všechny rodiče varovat a informovat. Harper naštěstí přivezli do nemocnice včas a žádné následky mít nebude. Vše mohlo dopadnout ale mnohem hůř.

Věděli jste vy o tomto nebezpečí? Podělte se s námi o názory v komentářích níže.

Autor:
Publikováno: 8. 7. 2018 15:30 Nahlásit obsah
Loading...