Nehazardujte se svým životem. I hloupá sázka, jako je sníst slimáka, vás může připravit o vše

Nehazardujte se svým životem. I hloupá sázka, jako je sníst slimáka, vás může připravit o vše Zdroj: news.com.au

Někdy mohou člověka napadnout opravdu bláznivé nápady, především když se jedná o sázku. Své o tom ví i nadějný sportovec z Austrálie, který však svým nezodpovědným jednáním zaplatil až příliš…

Sam Ballard byl mladý a talentovaný sportovec žijící v Austrálii. Žil svůj vysněný život, měl spoustu přátel, slávu, krásu a fanynky mu ležely u nohou. Možná to však způsobilo, že si o sobě myslel, že je nedotknutelný, což se mu také vymstilo. V den svých 19. narozenin při oslavě se vsadil se svými kamarády, že sní slimáka. Nikomu nepřipadala tato hloupá sázka nijak nebezpečná, jenže stalo se něco, co mu změnilo život navždy.

Slimák, kterého Sam snědl, byl totiž infikovaný parazitem jménem Angiostrongylus cantonensis, což je velmi nebezpečný parazit, který napadá lidský mozek. Tento parazit se nejčastěji vyskytuje jako infekce v plicních tepnách krys. Z nich se však může dostat ven a najít si hostitele, většinou se jedná právě o slimáka či šneka, který konzumuje krysí exkrementy. Jakmile se tedy tento parazit dostane do lidského těla, způsobuje vzácný typ zánětu mozkových blan, a bohužel neexistuje lék, který by dokázal parazita porazit.

Zdroj: news.com.au Když Sam infikovaného slimáka snědl, upadl na rok do kómatu, a když se z něj probudil, lékaři zjistili, že je jeho celé tělo ochrnuté. Samovi je nyní 28 let a je odkázaný na invalidní vozík a na pomoc své rodiny a lékařů. Kvůli jednomu špatnému rozhodnutí přišel o vše, co pro něj bylo důležité a již nikdy nebude takový, jaký býval.

Autor:
Publikováno: 17. 6. 2018 08:00 Nahlásit obsah
Loading...