Nepřehlížejte šikanu. Ubohý chlapec zažíval šikanu kvůli jeho nemocné pleti. Naštěstí se ho zastal starší spolužák.

Nepřehlížejte šikanu. Ubohý chlapec zažíval šikanu kvůli jeho nemocné pleti. Naštěstí se ho zastal starší spolužák. Zdroj: shutterstock.com

Šikana ve školách je stále horkým tématem. I přesto, že se zavádějí všelijaká opatření, se ji stále nedaří zcela zastavit. Děti bývají často velmi kruté a pokud nejsou od útlého věku vedeny přímočaře k lásce a soucitu, tak to odnáší ti, co jsou prostě jiní. Následující příběh by snad mohl mít jiné posloupnosti.

Učitelé na Floridě se snaží čelit problémům spojených s šikanou a jak se zdá, jejich práce se vyplatila. Děti si z nch berou příklad a snaží se být k novým žákům milí. Všichni totiž víme, že první školní den je docela o nervy.

Příkladem je i malý Elio, jenž trpí vzácným kožním onemocněním. I on byl hned první den na škole šikanován, jenže pak se stalo něco, co nečekal.

Zdroj: WFTS Tampa Populární student Chris se vydal přímo k němu. Nezačal ho ale šikanovat. Šlechetně mu nabídl pomocnou ruku a udělal mu prohlídku po škole.

Zdroj: wiblue.com Kluci se pak po chvilce stali přáteli a zahráli si spolu třeba basketbal. Pro Elia to bylo opravdu něco, jelikož na tak vstřícné chování není moc zvyklý. "Lidé si hodně všímají onemocnění na kůži, ovlivní to hodně, třeba to, jak se k vám chovají," vypověděl pro v rozhovoru pro WFTS Tampa.

Zdroj: www.abcactionnews.com "Mít kamaráda jako je Chris je skvělý pocit," pak ještě dodal. Chris ukázal, že je opravdu charakter a my doufáme, že takových případů bude přibývat nejen na Floridě. I u nás v Česku je šikana bohužel stále na pořadu dne. Šikanovaní lidé se o ní totiž bojí mluvit, což je zásadní chyba, jež může přivodit ještě více problémů, které si šikanovaný jedinec ponese celý svůj život.

Co si o tom myslíte vy? Kde najít ten správný recept na boj proti šikaně? Napište nám do komentářů!

Autor:
Publikováno: 29. 5. 2018 07:00 Nahlásit obsah