Nové bezpečnostní opatření na střední škole na Floridě. Studentům se ale nezamlouvá

Nové bezpečnostní opatření na střední škole na Floridě. Studentům se ale nezamlouvá Zdroj: news.com.au

Jistě nikomu z nás neunikla tragédie, která se stala v únoru, při níž bylo zastřeleno 17 lidí na střední škole v Parklandu na Floridě Nikolasem Cruzem, bývalým studentem této školy. Podle výpovědi očitých svědků měl mladík při vstupu do školy u sebe černý pytel, ve kterém měl zbraň.

Jakmile se studenti v pondělí po jarních prázdninách vrátili do školy, ve škole Marjory Stoneman Douglas nastala jistá opatření, která by měla podobným situacím předcházet. Jedním z těchto opatření jsou transparentní batohy.

Podle Sun Sentinel byly tyto batohy poskytnuty škole zcela zdarma, avšak studenti z tohoto nového bezpečnostního opatření nejsou příliš ohromeni, spíše naopak. Na Twitteru se začínají množit příspěvky, ve kterých dávají svůj nesouhlas najevo.

Zdroj: news.com.au Podle studentů by byly mnohem vhodnější detektory kovu, nežli průhledné batohy. „Dívky si s sebou do školy nosí své hygienické potřeby, které nebudou mít kde ukrýt. Navíc tyto batohy nápor učebnic ani nevydrží. Detektory kovu při vstupu do školy by byly mnohem lepší řešení,“ řekl student Kai Koerber. K tomu 16letá Keyna Warner ještě dodává: „Pokud někdo bude chtít do školy přinést zbraň, tak si najde cestu a transparentní batoh mu v tom nezabrání.“

Zdroj: news.com.au Studenti to také berou jako narušení vlastního soukromí a někteří situaci ve škole dokonce přirovnávají k vězení. Podle nich by se měl řešit skutečný problém, namísto toho, aby se z amerických škol dělaly nedobytné hradby.

Zdroj: news.com.au Ředitel střední školy však tvrdí, že tyto transparentní batohy jsou jen dočasným opatřením, nikoliv trvalým. Až poté, jak se ostatní opatření a především detektory kovu osvědčí, budou uvažovat o tom, že by studenti mohli do školy znovu nosit své vlastní batohy a tašky.

Jak se k takovému nařízení stavíte vy?

Autor:
Publikováno: 6. 4. 2018 09:09 Nahlásit obsah
Loading...