Novinář zachytil v sirotčinci hrozivé fotografie. To, co se mu podařilo zjistit, šokovalo celý svět

Novinář zachytil v sirotčinci hrozivé fotografie. To, co se mu podařilo zjistit, šokovalo celý svět Zdroj: thesun.co.uk

Ne všechny děti a především ty s nějakým mentálním či fyzickým postižením, mají to štěstí, že mohou vyrůstat se svými biologickými rodiči. Ty děti, kterých se rodina vzdala, většinou končí v sirotčincích, kde se bohužel mohou dít opravdu děsivé věci.

Do jednoho takového sirotčince, který se nachází v Bělorusku, přesněji v hlavním městě Minsk, zavítal novinář, který však místo zachycení kvalitní péče a šťastných dětí, uviděl něco, na co by raději zapomněl.

V každé postýlce ležela vyhublá tělíčka nemocných dětí. Sám reportér přirovnával stav dětí k obětem nacistických koncentračních táborů, a jak můžete vidět, jeho slova nebyla daleko od pravdy.

Zdroj: thesun.co.uk Jak si můžete také na fotografiích všimnout, zaměstnanci tohoto sirotčince sami fotografovi ukazovali, v jakém stavu děti jsou, a i přesto, že se společně s místními lékaři snažili dětem pomoci, bylo to bezvýsledné.

Zdroj: thesun.co.uk Téměř všechny děti v tomto ústavě trpí mozkovou obrnou, těžkou mentální retardací a jinými vrozenými vadami, které jim bohužel neumožňují nic jiného, než jen ležet v posteli. Tyto děti kvůli nedostatku pohybu však potřebují jiné jídlo než to, které se dává zdravým dětem, což je největší problém tohoto sirotčince.

Zdroj: thesun.co.uk Děti jsou zde krmeny běžným jídlem, které je však pro ně krajně nevhodné, jejich žaludek nedokáže tohle jídlo strávit. Také by každé dítě mělo mít speciálně vypočítané množství stravy, které může zkonzumovat. K tomuto měření slouží speciální přístroje, na které však nejsou finanční prostředky.

Zdroj: thesun.co.uk Lékaři i zaměstnanci tohoto sirotčince se o své pacienty starají jako o vlastní děti, proto se rozhodli obrátit na média, aby na tuto strašlivou situaci upozornili.

Fotografie se dostaly až do rukou úředníků, kteří zajistili, aby se z městského rozpočtu vyčlenila částka, která by těmto nemocným dětem mohla pomoci k lepšímu a vhodnějšímu jídlu a lékařské péči.

Autor:
Publikováno: 6. 12. 2017 10:05 Nahlásit obsah
Loading...