Pacient daroval své orgány a tím zachránil několik životů. Celá nemocnice jej na poslední cestě uctila

Pacient daroval své orgány a tím zachránil několik životů. Celá nemocnice jej na poslední cestě uctila Zdroj: inspiremore.com

Toto je příběh muže, který si přál, aby jeho orgány byly po smrti dány těm, kteří je budou potřebovat, a jeho přání se splnilo.

Když 41letý otec tří malých dětí nečekaně zemřel, jeho rodina prožívala obrovský smutek. Navzdory jejich zoufalství, slzám a pocitu beznaděje zažili neskutečně silný moment, o který se rozhodli podělit s celým světem.

Manželka zesnulého Cletuse Schniederse řekla, že její muž jako každý večer seděl u stolu, klidně večeřel a najednou se začal dusit. Vůbec netušila, co se děje až nakonec přestal dýchat. Okamžitě zavolala sanitku a sama mu dávala podle pokynů zdravotníků první pomoc. Po dvou dnech ale Cletusovi v nemocnici přestal pracovat mozek, avšak jeho tělo bylo úplně zdravé. Byl tedy ideálním dárcem orgánů. Manželka Carrie tak čelila vážnému rozhodnutí, zda souhlasit s přáním svého manžela a otcem svých dětí a věnovat jeho orgány. Nakonec souhlasila, a tak se podařilo zachránit tři lidské životy.

Zdroj: inspiremore.com Po cestě na operační sál se Carrie stala svědkem něčeho úžasného. Rodina, přátelé a 150 zaměstnanců nemocnice se seřadili na chodbách vedle sebe a tímto gestem uctili muže, který daroval život jiným.

Zdroj: inspiremore.com Carrie fotografii uveřejnila spolu se svým příběhem na internetu a okamžitě se rozpoutala vlna solidarity. Mnoho lidí se rozhodlo, že také po jejich smrti budou jejich orgány zachraňovat další životy. “Dostávala jsem spoustu nádherných dopisů, kde mi lidé děkovali a vyjadřovali svou podporu a obdiv. Dokonce za mnou přijel jeden pán, který sám dostal ledvinu od dárce a mohl tak sledovat, jak vyrůstají nejenom jeho děti, ale i vnoučata,“ řekla Carrie.

Zdroj: inspiremore.com Rodina a přátelé vytvořili pro Carrie a její děti účet, na který lidé posílali peníze, protože její manžel neměl žádnou životní pojistku a ona i děti tak zůstali úplně bez prostředků. Navíc dcera Samantha, které jsou teprve dva roky, trpí Downovým syndromem a Carrie se o ni musí starat.

V den Cletusova pohřbu poslala Carrie žádost do Life Center, což je organizace, která pomáhá lidem najít ty, kteří se stali příjemci orgánů, aby našli pana Johna Mocka, jež dostal Cletusovy játra. Později se ukázalo, že nebyla jediná, kdo se obrátil na organizaci. John totiž požádal svou dceru, protože sám nemohl, zrovna podstupoval operaci, aby kontaktovala Carrie a poděkovala jí za záchranu života, protože bez jejího manžela by už nežil a zároveň jim chtěl vyjádřit upřímnou soustrast.

Zdroj: inspiremore.com Po propuštění z nemocnice John Carrie navštívil a jak říkají, po dvou minutách věděli, že je něco sbližuje, rozuměli si, jako by se znali roky. Stále jsou spolu v kontaktu a vzájemně se obě rodiny navštěvují. Dokážete si představit sami sebe v situaci, v jaké byla Carrie? Jaké by bylo vaše rozhodnutí?

Autor:
Publikováno: 18. 9. 2018 14:18 Nahlásit obsah