Po 25 letech se jí vrátil ztracený šperk. Ten však s sebou přinesl ještě něco…

Po 25 letech se jí vrátil ztracený šperk. Ten však s sebou přinesl ještě něco… Zdroj: shareably.net

Přátelství je pro člověka tím nejcennějším bohatstvím a Evelyn Fitzsimmons, Kathryn Burrows a Kathrynina dcera Cindy Montgomery o tom jistě ví své. Jenže tomu, jak přátelství těchto tří žen začalo, by nikdo neuvěřil…

Po požáru vyklízela Evelyn se svou snachou dům a právě na parkovišti našly na zemi starý spínací špendlík. Nebyl to však jen obyčejný špendlík, byly na něm pověšeny čtyři botičky, přičemž na každé z nich bylo vyryto jméno a datum narození. Nikdy by je nenapadlo, že tímto nálezem udělají někomu radost.

Evelynina snacha Stacey řekla, že tento špendlík našly společně s tchýní, když uklízely po požáru. Nejdříve si proto myslela, že ozdoba patří právě jí. „Myslela jsem to dobře. Věděla jsem, že má moje tchýně čtyři děti, jenže jména ani data narození neseděly,“ řekla Stacey. Proto se Evelyn rozhodla najít původního majitele tohoto špendlíku, bohužel bezvýsledně.

Zdroj: shareably.net Když toto pátrání nemělo žádný úspěch, zkusila fotku šperku dát Stacey na sociální síť. Právě zde se k příspěvku přihlásila Cindy Montgomeryová, dcera ženy, která by měla být právě původní majitelkou špendlíku. Navíc vše přišlo v tu nejvhodnější chvíli, protože plánovala matčinu oslavu 103. narozenin a vrátit jí něco, co před několika lety ztratila, se jevilo jako ten nejúžasnější dárek ze všech.

Zdroj: shareably.net Stejný spínací špendlík s botičkami totiž vlastnil i otec Cindy, který byl se špendlíkem pohřben. A jak řekla sama Kathryn, matka Cindy: „A tento půjde se mnou.“

Naštěstí šperk našel svého původního majitele a navíc celý tento příběh se šťastným koncem přinesl také trochu štěstí do Evelynina života. Po požáru v jejím domě toho ztratila až příliš, je však ráda, že z jejího neštěstí pochází něco dobrého.

Zdroj: shareably.net „Je to jako sluneční paprsek po obrovské bouřce,“ řekla Evelyn. Také by ji nikdy nenapadlo, že jí něco takového přinese do života opravdového přítele v podobě právě Kathryn. Kathryn tyto botičky nechtěně upustila před 25 lety na parkovišti před domem, kde jej nyní našla Evelyn a Stacey.

Život nám občas přivede do cesty něco, co by nás ani nenapadlo. Je však důležité přijmout tyto věci s pokorou a vděčností, protože i zázraky se dějí a jak všechny výše zmíněné dámy teď jistě ví, v životě je vždy lepší očekávat neočekávané.  

Autor:
Publikováno: 10. 4. 2017 13:09 Nahlásit obsah