Po 30 letech se bývalí manželé opět potkali. Dojemné setkání, které se jen tak nevidí

Po 30 letech se bývalí manželé opět potkali. Dojemné setkání, které se jen tak nevidí Zdroj: openculture.com

V dnešní době jsou bohužel na denním pořádku rozvody či rozchody párů, které spolu žily i několik let. Ve většině případů se dvojice rozejde ve zlém, začnou si dělat naschvály a i rozdělování majetku neprobíhá úplně podle představ.

To však není případ těchto bývalých manželů, kteří se od rozvodu neviděli dlouhá léta. Marina Abramović a Ulay Laysiepen byli umělci, kteří se v 70. letech potkali v Amsterdamu a zamilovali se do sebe téměř na první pohled, což bylo také důvodem k tomu se vzít a tím svou lásku dostatečně zpečetit. Avšak nic netrvá věčně a po osmi letech jejich společné soužití skončilo. Oba dva věděli, že jejich manželství již dále nemá smysl, necítili však k sobě zášť a rozchod se rozhodli udělat velmi netradičním způsobem.

Zdroj: ulay.si Společně odjeli k Velké čínské zdi, kde se domluvili, že každý z nich půjde jinou stranou a uprostřed této zdi se naposledy shledají a rozloučí se. Na tom by možná nebylo nic neobvyklého, jen kdyby celkové délka Velké čínské zdi nedělala 8 850 kilometrů. Když se uprostřed této zdi potkali, rozloučili se a mysleli si, že zde jejich společná cesta nadobro skončila. Jenže jak se říká, člověk míní a život mění.

Zdroj: touchofclass.com.br Dnes, po 30 letech, se jejich kroky opět spojily. Marina se do dnešního dne pořád věnuje umění a před nedávnem v New Yorku připravila happening, během kterého se neznámým lidem měla dívat jednu minutu do očí. Jak uvidíte ve videu, Marina seděla na jedné straně stolu a mezitím se lidé na druhé straně střídali. Pointa tohoto představení je právě v tichu a pohledu do očí, během kterého osobu vnímáte mnohem intenzivněji. Jedním z těchto lidí byl právě i Ulay, který se v tichosti posadil a zahleděl se své bývalé ženě zpříma do očí. Jejich vzájemné setkání po třiceti letech trvalo přesně jednu minutu, po uplynutí této doby se Ulay zvedl a na své místo pustil dalšího člověka.

Setkání bývalých manželů, kteří se tolik milovali, bylo ohromné, plné emocí a citů, na které jen tak zapomenout nejde. Věříte tomu, že se dá láska vyjádřit i beze slov a doteků? Protože tito dva to dokázali.

Autor:
Publikováno: 6. 9. 2018 11:00 Nahlásit obsah
Loading...