Po smrti své dcery našli za zrcadlem dopis na rozloučenou. Co mohla svým rodičům vzkázat 12letá dívka?

Po smrti své dcery našli za zrcadlem dopis na rozloučenou. Co mohla svým rodičům vzkázat 12letá dívka? Zdroj: express.co.uk

Athena Orchardová byla 12letá dívka, která milovala sport, především box, ráda se učila a dokonce pomáhala i s péčí o své mladší sourozence. Bohužel jen pár dnů před Vánoci si dívenka nahmatala na hlavě bulku.

Jenže místo toho, aby to okamžitě řekla svým rodičům, tak to neřešila a nikomu nic neřekla. Byla ještě v podstatě dítě, které nemá tušení, co by takováto bulka mohla znamenat. Na vše se přišlo až ve chvíli, kdy omdlela doma v kuchyni. Rodiče zavolali záchrannou službu, která Athenu převezla do nemocnice, kde jim lékaři oznámili zdrcující zprávu.

Atheně diagnostikovali rakovinu kostí a bylo nutné ji okamžitě operovat. Náročná operace trvala sedm hodin a během ní byly dívce odstraněny dva nádory, bohužel tím její léčba jen začala. Dalším krokem k vyléčení byla chemoterapie, která dívence ubírala sil. „Vždycky byla plná optimismu a nechtěla, abych plakala. Všichni jsme věděli, že je rakovina v pokročilém stádiu. Bojovala tak moc, jak jen to šlo,“ řekla její maminka.

Zdroj: express.co.uk I přes všechnu snahu rodičů i lékařů bohužel Athena svému onemocnění podlehla a krátce po oslavě svých 13. narozenin zemřela. Když poté její otec vyklízel dětský pokoj, všiml si, že za zrcadlem je ukryt vzkaz na rozloučenou, o kterém neměl nikdo ani tušení. Nebyl to však ledajaký dopis – obsahoval přes 300 slov a byl nesmírně dlouhý a především dojemný.

„Štěstí záleží jen na nás. Možná nejde tak o šťastný konec, ale o příběh samotný. Životním cílem je život plný cílů. Jenže opravdové štěstí je směr, ne konec. Děkuji za to, že jste. Buďte šťastní, buďte svobodní a věřte tomu, že zůstanete navždy mladí.

Lidé znají mé jméno, ale neznají můj příběh. Slyší, co jsem udělala, ale neví, čím jsem si musela projít. Láska i život je jako sklo, je nádherné, ale velmi křehké. Každý den je výjimečný, tak si ho užívejte. Každý z nás může umřít třeba zítra, tak si užívejte každý den, jak jen to půjde. Život je takový, jaký si jej uděláme – když je zlý, je to proto, že jsme si ho takový zařídili.

Zdroj: express.co.uk Když tě někdo miluje, neopustí tě ani v těch nejtěžších chvílích. Uvědomte si, že život je plný vzestupů a pádů a jedno bez druhého neexistuje. V lásce nejde o to, s kým strávíš budoucnost, ale o to, bez koho nemůžeš žít. Není žádný důvod k tomu, abyste brečeli, protože já s vámi budu napořád."

Zdroj: express.co.uk Rodiče o tomto dopise nevěděli, ani sama Athena jim neřekla, že se tam ukrývá. „Když je nám smutno, přečteme si tento dopis a máme pocit, že je tady s námi,“ řekl otec. Athena byla velmi výjimečná dívka, která dokázala až do úplného konce brát vše pozitivně a na všem hledala jen to dobré.

Autor:
Publikováno: 19. 9. 2018 09:46 Nahlásit obsah