Po smrti svého tříletého syna napsal seznam deseti věcí, na které by určitě neměl zapomínat žádný rodič...

Po smrti svého tříletého syna napsal seznam deseti věcí, na které by určitě neměl zapomínat žádný rodič... Zdroj: womansday.com

Člověk, který nezažil ztrátu vlastního dítěte, dokáže jen těžko pochopit, jak moc takováto událost dokáže bolet. Richard Pringle před rokem přišel o svého 3letého syna Hughieho a nyní se rozhodl napsat pár rad pro všechny rodiče.

Náhlá smrt chlapečka byla způsobena krvácením do mozku kvůli velmi vzácné mozkové příhodě, se kterou se narodil. „To, že by k něčemu takovému došlo, byla možné jen na 5 %. Bohužel minulý rok se těchto pět procent stalo,“ řekl Richard.

Po roce, kdy konečně o ztrátě svého milovaného chlapce dokáže Richard otevřeně mluvit, napsal na sociální síť seznam nejdůležitějších ponaučení, které ho tato nesmírná tragédie naučila.

Zdroj: facebook.com „10 nejdůležitějších věcí, které jsem se kvůli ztrátě svého syna naučil.

  1. Projevů lásky směřovaných k dítěti není nikdy dost.
  2. Vždycky mějte čas. Přestaňte dělat to, co děláte a hrajte si s ním, i když je to jen na chvíli. Nic není tak důležité, aby to nemohlo počkat.
  3. Foťte je a natáčejte, jak jen můžete. Jednoho dne by to mohlo být všechno, co máte.
  4. Vydělávat peníze nebo trávit s nimi čas? Je jedno, co uděláte. Skočte do louže, jděte na procházku. Plavejte v moři, bavte se. To je to, co chtějí. Nevzpomínají na to, co jste jim koupili, ale pamatují si to, co jste udělali.
  5. Zpívejte. Zpívejte s nimi písničky. Mé nejšťastnější vzpomínky jsou z doby, kdy mi seděl na ramenou nebo vedle mě v autě a společně jsme si zpívali naše oblíbené písničky. Hudba přináší vzpomínky! Zdroj: facebook.com
  6. Radujte se z maličkostí. Uspávání, čtení pohádek, večeření, lenošení v neděli. Z toho všeho se radujte. To je to, co mi nejvíc chybí!
  7. Vždy, když někam odejdete, polibte své milované. A pokud zapomenete, vraťte se. Nikdy nevíte, jestli to není naposledy.
  8. Přeměňte nudné věci na zábavné. Nákupy, cestování autem, chození po obchodech. Buďte zábavní, vyprávějte vtipy, smějte se, znovu se smějte a užívejte si to. Život je příliš krátký na to, abychom se nemohli neustále radovat.
  9. Pište si deník. Zapisujte si do něj všechno, co dělají. Začali jsme si ho psát teprve až potom, co jsme ztratili Hughieho. Chceme si všechno pamatovat a teď to děláme pro naše další dvě děti. Nyní si zapisujeme všechny naše vzpomínky a jednoho dne si můžete vybavit každou společně strávenou chvíli.
  10. Pokud máte děti a denně je vidíte, jak se učí, jak snídají, jak chodí do školy, na vysokou školu, jak se vdávají nebo žení... je to požehnání. Nikdy na to nezapomínejte!"
Autor:
Publikováno: 6. 9. 2017 08:25 Nahlásit obsah