Po své smrti zanechala dopis, který měl její manžel zveřejnit na sociální síti. Je to srdcervoucí a zároveň vtipné rozloučení

Po své smrti zanechala dopis, který měl její manžel zveřejnit na sociální síti. Je to srdcervoucí a zároveň vtipné rozloučení Zdroj: gofundme.com

Když člověka postihne zákeřná nemoc, která dokázala vzít již několik životů a ani vy ten svůj nemáte ve svých rukou, začnete si vážit každodenních činností a maličkostí mnohem víc, než jak tomu bylo do onoho dne.

Heather McManamy byla diagnostikována rakovina prsu již v roce 2013, bohužel v červenci tohoto roku, ve 36 letech, svůj boj prohrála. To, že ji tento osud čeká, věděla již nějakou dobu, proto se na svůj odchod připravila – poprosila svého manžela, aby po její smrti na Facebooku uveřejnil její dopis na rozloučenou.

„Ahoj všichni,

zveřejňuji tento příspěvek ve jménu mé milované manželky. Tohle jsou její slova. Hodně lásky vám všem.

Takže… mám dobrou i špatnou zprávu. Ta špatná je, že jsem mrtvá. Dobrá zpráva je, že pokud tohle čtete, vy určitě mrtví nejste (tedy jestli v posmrtném životě není wifi). Ano, je to špatné, ale já jsem šťastná, že jsem prožila život plný lásky, radosti a s úžasnými přáteli. Jsem šťastná, že můžu říct, že ničeho nelituji a žila jsem svůj život skutečně naplno. Miluji vás všechny a děkuji za krásný život.

Bez ohledu na to, jaké náboženství vyznáváte, jsem ráda, že ho máte. Respektujte však, že my nejsme věřící. Prosím, neříkej Brianně, že jsem v nebi. Pro ni by to mohlo znamenat, že jsem si vybrala být někde jinde a opustila jsem ji. Ve skutečnosti jsem udělala všechno možné i nemožné, abych s ní mohla být. Prosím, nepleťte ji a nenechte ji o tomhle přemýšlet. Nejsem v nebi. Jsem tady. Už nejsem v těle, které se postavilo proti mně. Moje energie, moje láska, moje dcera, ty úžasné vzpomínky, všechno je tu s vámi. Prosím, nevzpomínejte na mě s lítostí a smutkem. Radujte se z toho, že jsme se potkali a za ten čas, který byl skvělý. Nenávidím, když jsou kvůli mně lidé smutní.

Zdroj: gofundme.com Bezmezně však miluji lidi rozesmávat, proto se nepozastavujte nad tragédií osudu a mým koncem, těšte se ze zábavy, kterou jsme spolu prožili. Prosím, řekněte Brianně, jak moc ji miluji a jak jsem a budu na ni vždy hrdá. Nic na světě jsem nemilovala víc, než být její matkou. Nic. Každý moment s ní byl šťastný a nedokážu si svůj život bez ní představit. Neříkejte jí, že jsem prohrála boj s rakovinou. Rakovina mi vzala téměř vše, ne však lásku, naději a radost. Nebyl to souboj se životem, který je obvykle plný náhod a bývá také nefér. Neprohrála jsem. Život, který jsem i s rakovinou žila, považuji za pořádné vítězství. Prosím, pamatujte si to.

Zdroj: fanpage.gr Důležitější je to, že jsem byla neuvěřitelně šťastná, že jsem mohla strávit dekádu s láskou mého života a mým nejlepším přítelem Jeffem. Se skutečnou láskou a spřízněnou duší, která existuje. Každý den byl plný radosti a lásky po jeho boku. Je to nejgeniálnější manžel ve vesmíru. Přes všechno, čím jsem si s rakovinou prošla, nikdy nezaváhal, i když by to plno lidí vzdalo. Dokonce i v těch nejhorších dnech jsme našli důvod k úsměvu. Miluji ho víc než svůj život a skutečně věřím, že takováto láska je výjimečná a bude trvat věčně. Čas je na tomto světě nejvzácnější a sdílení mého života s Jeffem je něco, za co jsem neskutečně vděčná. Miluji tě, Jeffe. Věřím, že nádhera, jakou je Brianna, nám vnesla do života ještě víc lásky, což je krásné. Je těžké říct sbohem. Zlomilo mi to srdce, protože poslední věc, kterou jsem chtěla, bylo udělat vás smutnými. Doufám, že čas, během kterého na mě budete myslet, bude časem úsměvu a smíchu. Vygooglete si Physicist’s Eulogy a zjistíte, že je vědecky dokázáno, že jsem jistým způsobem s vámi pořád. Vím, že když se zastavíte a pořádně se zadíváte, budu tam (v co možná nejmíň strašidelné formě). Znamenáte pro mě celý svět a milovala jsem každou sekundu, kterou jsme spolu prožili.

Zdroj: gofundme.com Přátelé, miluji vás a děkuji vám za nejúžasnější život. Děkuji všem skvělým lékařům a sestřičkám, které se o mě staraly. Nepochybuji o tom, že celý tým mi umožnil přežít co možná nejlepší dny. Z celého srdce přeji svým přátelům zdravý život a věřím, že prožíváte stejnou vděčnost za každý den jako já. Když půjdete na můj pohřeb, otevřete bar, na který jsem byla pyšná. Zpívejte „Keg on My Coffin“ a tancujte místo mě na baru. Oslavte krásu života pořádnou párty, protože takhle přesně bych to chtěla a věřím, že najdu způsob, jak být s vámi (sami víte, jak nesnáším nebýt tam, kde je zábava). Těším se na to, jak vás budu pronásledovat, takže tohle není celkové sbohem, i když se to může zdát. Prosím, udělejte pro mě laskavost, pár minut zapřemýšlejte nad tím, jak křehký tento život je. Nezapomínejte na to, že každý den je důležitý."

Autor:
Publikováno: 17. 9. 2018 11:22 Nahlásit obsah