Po telefonátu s 19letým otcem se lékařům něco nezdálo. Potom zjistili pravdu

Po telefonátu s 19letým otcem se lékařům něco nezdálo. Potom zjistili pravdu Zdroj: people.com

Povolání lékařů, zdravotních sester a záchranářů vyžaduje kromě vzdělání i určitou dávku intuice. Téměř denně se po celém světě tito lidé potýkají s případy domácího násilí, při kterém bylo ublíženo dítěti.

Jenže pokud se lékař splete a vznese obvinění, které se později ukáže jako chybné, může to dokonce zničit celou rodinu. Na druhou stranu jsou však případy, že o týrání bezbranného miminka není pochyb a důkazy jsou zcela jasné.

Teprve 19letý muž z Utahu zavolal na pohotovost kvůli tomu, že jeho dvouměsíční syn přestal dýchat. Hudson, jak se chlapeček jmenoval, byl okamžitě převezen do nemocnice, avšak bylo příliš pozdě.

Otec Hudsona, 19letý Clint, tvrdil, že dal svému synovi najíst, ten si však po jídle podle slov otce neodříhl, a proto přestal dýchat. Jenže tato velmi pochybná teorie se záchranářům ani policii nezdála. Teprve až po pitvě malého chlapce se ukázalo, že pochyby byly na místě.

Pitva potvrdila to nejhorší – Hudson byl surově zbit. Jeho otec mu způsobil velmi vážný úraz hlavy a po tělíčku měl několik modřin. Kvůli silným ranám došlo k vnitřnímu krvácení, které bohužel malý Hudson nezvládl.

Zdroj: people.com Pod tíhou důkazů se Clint k tomuto hrůznému a ohavnému činu přiznal. Své chování se snažil omlouvat tím, že ztratil nad sebou kontrolu, když jeho syn neustále plakal. Pitva však ukázala, že se nejednalo o ojedinělý případ a na těle Hudsona byly stopy po předešlém týrání.

Ačkoliv člověk může na první pohled vypadat jako milující a starostlivý rodič, nikdo neví, co se děje doma za zavřenými dveřmi. Nebuďte k týrání malých dětí slepí jako Hudsonova matka, která všemu mohla včas zabránit.

Autor:
Publikováno: 27. 12. 2017 15:10 Nahlásit obsah
Loading...