Před svou smrtí zanechal na svém blogu tento vzkaz. Jeho obsah vás dojme k slzám…

Před svou smrtí zanechal na svém blogu tento vzkaz. Jeho obsah vás dojme k slzám… Zdroj: 20minutos.es

Pablo Raez onemocněl velmi zákeřnou nemocí – leukémií. Ačkoliv on sám byl velmi nemocný, svůj boj do posledního dne nevzdával a svou pozitivní energii šířil dál kolem sebe. Také se zapojil do projektu, díky kterému počet dárců kostní dřeně vzrostl o neuvěřitelných 1000 %.

Pablův boj s touto nemocí sledovali nejenom lidé v jeho rodném městě ve španělské Marbelle, ale také lidé po celém světě. Pablo byl před onemocněním slavným sportovcem, bohužel jeho slibná kariéra netrvala tak dlouho, aby ukázal, co všechno se v něm ukrývá. Když mu bylo teprve 18 let, byla mu diagnostikována leukémie, které po dvou letech 25. února 2017 podlehl.

Zdroj: hoyfrases.com Většinu času během léčby trávil Pablo jen v nemocnici, kde podstupoval dlouhé a nepříjemné chemoterapie. I přesto se však zapojil do výše zmíněného projektu, díky kterému Pablo podporoval i další nemocné leukémií a o vážnosti této nemoci informoval okolí na svém blogu a ostatních internetových stránkách, díky čemuž se počet dárců rapidně zvýšil a on tak dal možnost lidem, jako byl on sám, se uzdravit.

Zdroj: 20minutos.es Jak můžete na fotografiích vidět, Pablo se proměnil v člověka, který mu nebyl vůbec podobný. Nemoc jej ovlivnila nejen po fyzické stránce, ale také po psychické, on se však nehodlal vzdávat. Ačkoliv i on sám podstoupil transplantaci kostní dřeně, kterou mu daroval jeho vlastní otec, ani to mu v boji proti této nemoci nepomohlo.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 7. 3. 2017 16:36 Nahlásit obsah