Příběh muže, který požádal svou ženu o rozvod. Neuvěříte tomu, jak na to zareagovala!

Příběh muže, který požádal svou ženu o rozvod. Neuvěříte tomu, jak na to zareagovala! Zdroj: Shutterstock.com

Když jsem se ten večer vracel domů, hlavou mi běhaly myšlenky, které jsem své ženě už prostě musel říct. Doma jsem si sedl ke stolu a pozoroval, jak prostírá stůl a chystá večeři. Chytil jsem ji za ruku a řekl jí, že s ní potřebuji mluvit. Poté si v tichosti jen sedla a v jejích očích jsem najednou uviděl spoustu bolesti.

Já už to ale dál nedokázal držet v sobě a proto jsem jí řekl, že již delší dobu uvažuji o rozvodu. Řekl jsem to klidně a smířeně, jenže ona se jen zeptala: „Proč?“

Na tuto otázku jsem jí nedokázal odpovědět. Nedokázal jsem své ženě, se kterou jsem byl 10 let ženatý, říct, že už ji nemiluji a miluji jinou. Prostě to nešlo. To ji ovšem natolik naštvalo, že po mě něčím hodila a utekla s pláčem do ložnice. Ten večer jsme spolu již ani nepromluvili.

Odevzdaně jsem po pár dnech podepsal rozvodové papíry, ve kterých bylo, že jí nechávám náš dům, auto a 30 % mé společnosti. Když jsem jí je předal, ani se na ně nepodívala, podívala se ale přímo mně do očí a rozvodové papíry roztrhala. Najednou jsem se díval na ženu, kterou jsem nepoznával, jako kdyby byla někým cizím. Bylo mi to všechno tak líto, ale nedokázal jsem si pomoci, miloval jsem Jane, a chtěl jsem být s ní. 

To, že by má stávající žena přistoupila na rozvod, se zdálo být po několika týdnech jasnější než předtím, za což jsem byl opravdu rád. Když jsem se jednou navečer vracel domů, uviděl jsem ji, jak se sedí v kuchyni a něco horlivě píše. Já si ji jako obvykle nijak nevšímal, večeři jsem nachystanou neměl, a proto jsem zamířil do postele, protože po celém dni s Jane jsem byl opravdu unavený. Po pár hodinách mě však vzbudila žízeň, proto jsem vstal a šel si dolů do kuchyně pro sklenici vody, tam ovšem pořád seděla má žena a psala. Raději jsem se jí na nic neptal a šel si znovu lehnout.

Zdroj: Shutterstock.com Když jsem ráno vstal, už na mě čekala, aby mi řekla podmínky rozvodu. Řekla mi, že ode mě vůbec nic nechce, chce jen to, abychom měsíc před rozvodem žili jako normální a šťastná rodina, alespoň před naším synem, kterého čekali ve škole testy a proto jej nechtěla ničím vykolejit.

Další podmínka byla ale opravdu velmi zvláštní, a ačkoliv se mi moc nezdála, přistoupil jsem na ni. Chtěla totiž, abych ji celý tento měsíc nosil v náručí každé ráno od ložnice až k vchodovým dveřím. Mělo to být takové připomenutí našeho svatebního dne, kdy jsem ji takto nesl.

strana 1 / 3
Autor:
Publikováno: 21. 3. 2017 10:59 Nahlásit obsah