Prodělala amputaci, nyní ale vyhrává zlaté medaile

Prodělala amputaci, nyní ale vyhrává zlaté medaile Zdroj: wikr.com

Následující příběh je o dívce jménem Oxana Mastersová, která se narodila 16. června 1989 v ukrajinském městě Chmeľnyckyj. Její příchod na tento svět však nebyl radostnou novinou, dívka se totiž narodila s tělesným postižením, které jí předurčilo opravdu velmi krutý start do života.

Oxana se kvůli výbuchu v Černobylu narodila s každou nohou jinak dlouhou, na každé z nich měla šest prstů a srostlé prsty na rukou. Kvůli jejímu handicapu se jí rodiče zřekli a nechali ji v sirotčinci napospas všemu.

Zdroj: wikr.com Dívka v sirotčinci žila dlouhých sedm let, kde byla denně ponižován. Jednoho dne si však dívčiny fotky všimla Američanka Gay Mastersová, která se rozhodla Oxanu okamžitě adoptovat a převézt do Ameriky.

Kvůli zákonům, které na Ukrajině jsou, to však nebylo vůbec jednoduché. Než se celý proces adopce vyřídil, uběhly dva roky a až poté si Gay mohla holčičku odvézt k sobě domů.

Zdroj: wikr.com V tu chvíli začal Oxaně naprosto nový život. Ujala se jí žena, která jí zařídila všechny potřebné operace, během kterých byly Oxaně amputovány obě dvě nohy a podstoupila i plastiku rukou, při které ji byly prsty odděleny od sebe.

Díky všem těmto operacím, podpoře a nové naději, kterou jí Gay dala, si začala dívka konečně více věřit a našla se ve sportu, kterému se začala věnovat naplno - doslova propadla veslování.

Zdroj: wikr.com V tuto chvíli je Oxana držitelkou několika zlatých medailí a navíc se od roku 2012 věnuje tomu, aby i ona pomohla handicapovaným lidem a ukázala jim, že nic na světě není nemožné. Nyní se za své tělo nestydí a hrdě jej ukazuje na fotografiích celému světu a odkazuje jimi, že ačkoliv vypadá jinak než většina lidí, neznamená to, že by byla horším člověkem, spíše naopak.

Zdroj: wikr.com Zdroj: wikr.com Oxana by ráda pomohla ostatním lidem stejným způsobem, jako jí před lety pomohla Gay, která je pro Oxanu tou pravou maminkou. Navštěvuje dětské domovy a podporuje děti, kterých se kvůli jejich odlišnosti rodiče vzdali. Také navštěvuje vojáky, kteří ve válce přišli o nohy a plánuje adopci dítěte z Ukrajiny, aby někomu dala stejnou šanci na nový život, jako dostala právě ona.

Snaží se ukázat všem, kteří nevědí jak dál, že se nic nemá vzdávat a že vždy existuje důvod, proč žít dál!

Autor:
Publikováno: 7. 3. 2018 10:27 Nahlásit obsah
Loading...