Řidič za jízdy četl SMS zprávu. O chvíli později zavinil smrt pěti lidských životů

Řidič za jízdy četl SMS zprávu. O chvíli později zavinil smrt pěti lidských životů Zdroj: dailymail.co.uk

Mobilní telefony začínají naše životy ovládat mnohem více, než jsme schopni si připustit. Kromě přínosů s sebou nesou i negativa, která mohou v jistých případech ohrožovat naše i cizí životy.

Na fotografii můžete vidět rodinu Schmidtových, která se skládá z těhotné 29leté Lindsey, jejího manžela a 6letého Owena, 4letého Westona a teprve 21 měsíčního syna Kaleba. Lindsey se minulé pondělí rozhodla odvézt dva starší syny na letní tábor a svého nejmladšího vzala s sebou také. Když však Lindsey sedla za volat, nejspíš by ji nikdy nenapadlo, že se tato cesta promění v tragédii.

Zdroj: dailymail.co.uk Když projížděla hlavní silnicí, z vedlejší cesty jí nedal 25letý řidič přednost a narazil přímo do auta této rodiny. Náraz byl natolik silný, že se auto vymrštilo do vzduchu a několikrát se otočilo na středu.

Zdroj: dailymail.co.uk Během této nehody Lindsey zemřela i se svým nejmladším synkem Kalebem. Dva starší synové byli převezeni do nemocnice ve velmi kritickém stavu, kterému bohužel prostřední  z nich chvíli po příjezdu podlehl a nejstarší Owen svůj boj prohrál den poté.

Řidič, který tuto nehodu způsobil, vyvázl z celé nehody jen se zlomenou rukou. Podle policie za nehodu může to, že si chvíli před ní četl SMS zprávu, nevěnoval se řízení a přehlídl značku, která mu přikazovala, aby dal přednost v jízdě. Za jeho nezodpovědnost a chvilkovou nepozornost vzal životy nevinným lidem a zničil šťastnou rodinu.

Zdroj: dailymail.co.uk Mnoho lidí zapomíná na to, že za volantem stačí jen opravdu malá chvilka k tomu, aby se stala nějaká katastrofa jako v příběhu, který vám dnes přinášíme. Věnujte se řízení a na svůj telefon nikdy během jízdy nesahejte!

Autor:
Publikováno: 8. 8. 2017 10:24 Nahlásit obsah