Rodina zakopala novorozence na zahradě. Po osmi hodinách se dostavil zázrak

Rodina zakopala novorozence na zahradě. Po osmi hodinách se dostavil zázrak Zdroj: bohemia.cu

V Brazílii se stalo něco naprosto šíleného. Indiánská rodina zakopala na zahradě čerstvě narozené miminko, které prý nejevilo žádné známky života. Po osmi hodinách na ono místo dorazila policie, se kterou se následně dostavil zázrak.

Dítě se narodilo náhle doma v koupelně teprve patnáctileté matce z domorodé indiánské rodiny. Při porodu navíc novorozenec spadl na zem a utrpěl frakturu lebky, matka byla na porod totiž v tu chvíli sama.

Rodina poté usoudila, že miminko nejeví žádné známky života, zejména protože zkrátka neplakalo. Zakopali ho tedy do půl metru hlubokého hrobu na zahradě kousek od domu podle kmenových tradic.

Zdroj: informatesalta.com.ar Po upozornění anonyma se do obce Canarana vypravila policie, aby celou situaci prošetřila.  Po dialogu s rodinou se strážníci dozvěděli, kde se hrob nachází. "Dítě bylo pohřebeno krátce po druhé hodině odpolední, ale na místo jsme byli povoláni až v pozdních večerních hodinách toho dne. To bylo znepokojující, protože to bylo mnoho hodin poté," říká šéf tamní policie João Paulo Bezerra do Nascimento.

Muži zákona se rozhodli, že hrob prověří. Když začali kopat, uslyšeli slabý pláč. Dítě bylo nečekaně na živu.

"Pomalu jsme vykopávali hrob a najednou jsme uslyšeli pláč. Dítě bylo stále naživu. Byl to neuvěřitelný moment. Nejvíce mě šokovalo, jak ta malá dokázala tak dlouho přežít pod zemí, až 8 hodin. Je to prostě zázrak."

Zdroj: HLN.be Následně policisté okamžitě přivolali záchranku, která převezla dítě do nejbližší nemocnice, kde bylo hospitalizováno a i přes prožité trauma se jeho stav daří zlepšovat. Prababička dítěte byla zatčena, protože měla na pohřbu největší podíl a  navíc nese za čerstvou patnáctiletou matku zodpovědnost jako zákonný zástupce.

Autor:
Publikováno: 25. 6. 2018 09:17 Nahlásit obsah