Rodinný výlet na pláž skončil tragédií. Její tříletý syn si v písku popálil nohy

Rodinný výlet na pláž skončil tragédií. Její tříletý syn si v písku popálil nohy Zdroj: smartlystuff.com

Každá návštěva pláže s dítětem je v jisté míře riziko. Čeká zde spousta nebezpečí a na rodičích je tohoto malého človíčka před nimi ochránit. Do plážové tašky většinou zabalíme řadu opalovacích krémů, nafukovací vesty či rukávky a občerstvení. Ačkoliv to vypadá, že jsme na vše dokonale připravení, během chvilky může nastat nečekaná situace.

Katja Kafling Wichmann z Dánska sdílela fotografii svého syna na Facebooku a není divu, že se začala okamžitě šířit jako jedno velké varování.

Vše začalo v den, kdy se se svojí rodinou vypravila na pláž. Tam si její tříletý syn Jakob hrál v písku a ona na něj radostně dohlížela. Po chvíli však uslyšela ohromný křik, a když přiběhla k chlapci, všimla si, že je kůže na jeho nožičkách spálená.

Zdroj: smartlystuff.com Pod pískem, ve kterém si Jakob hrál, byly žhavé uhlíky, pravděpodobně od táboráku, který si někdo na pláži dělal předešlou noc. Lidé často používají písek, aby uhasily oheň, jenže v některých případech to nepomůže a uhlíky zůstanou pořád žhavé.

Zdroj: bt.dk Popáleniny malého chlapce byly natolik vážné, že málem přišel o prsty na nohou. Lékaři jej museli operovat, přičemž použili kůži ze stehna, aby nohy malému chlapci zachránili. Po téměř roce, kdy musel Jakob pravidelně navštěvovat lékaře, měl hrozné bolesti a docházel na rehabilitace, je tomuto chlapci nyní sedm let a je konečně šťastným dítětem jako dřív.

Rodiče si také uvědomují, že člověk, který uhlíky na pláži nechal, to určitě neudělal úmyslně, spíše jen nevěděl, co všechno tím může způsobit. Proto je důležité o tom vědět a informovat i ostatní.

Autor:
Publikováno: 6. 8. 2018 09:32 Nahlásit obsah