Slepý muž poprvé viděl svoji rodinu pomocí speciálních brýlí. Jeho slova úžasu rozplakala obecenstvo.

Většina z nás bere perfektní zrak jako samozřejmost. Můžeme sledovat tváře našich milovaných, krásu přírody a veškeré úžasné životní situace bez žádného poškození "obrazu". To však není případ mladého muže. Gene trpí degenerativním onemocněním zraku. S tímto problémem se potýká od svých 11 let a jeho vnímání okolních věcí je tedy velice odlišné...

Speciální brýle nemohou pomoci každému člověku, který trpí oční vadou. Jsou uzpůsobeny jen těm pacientům, kteří trpí Stargadtovou chorobou. Genovi oči nejsou úplně slepé, jejich střed ale zakrývá skvrna, která obrazy zakrývá. Gene tak vidí pouze naprosté minimum na okrajích svého zorného pole.

Speciální brýle eSight jsou pro něho technologický zázrak, zachytí to, na co se dívá, zvětší to, upraví a zobrazí přes obrazovky, které jsou umístěny před očima. A tak se Gene pomocí této technologie mohl podívat na obličeje svých nejbližších - ženy a syna. Speciální brýle samozřejmě nejsou levné. V přepočtu stojí 364 tisíc korun a pojišťovna je nehradí. Genovi byly propůjčeny pouze na den, naštěstí pro něj se ale nakonec našel sponzor a firma mu mohla brýle věnovat! Kromě krásného pocitu, že vidí své blízké, brýle muži usnadňují i každodenní život!

Jaké jsou vaše dojmy, když se díváte na toto video? Rádi bychom to od vás slyšeli, tak nám je napište do komentářů níže. A pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Publikováno: 13. 2. 2017 08:11 Nahlásit obsah