Tato holčička trpí syndromem mořské panny. Přesto se ale snaží žít normální život

Tato holčička trpí syndromem mořské panny. Přesto se ale snaží žít normální život Zdroj: smartlystuff.com

Sirenomelia je velmi vzácná vrozená vada, která způsobuje to, že dítěti srostou nohy do jedné končetiny. Vzhledem k tomu, že je tento jev proporčně podobný mýtické postavě, je také jinak nazýván „syndrom mořské panny“.

Dívenka, kterou vám v tomto článku představíme, se jmenuje Milagros Cerron a pochází z Peru. Milagros má obrovské štěstí, že vůbec přežila. Většinu dětí, u kterých se tato nemoc objeví, jejich matky potratí či zemřou bezprostředně po porodu.

I tak však rodiče malé dívenky neustále trápil strach, že by o svou dcerušku měli přijít. Naštěstí pro všechny lékaři přišli s variantou, která stav malé Milagros vyřešila – operace.

Jak lékaři sami udávají, případů, kdy dítě s touto vrozenou vadou přežije, je opravdu pomálu. Většinou buď tyto děti zemřou pár hodin po porodu, anebo kvůli komplikacím během několika let. Milagros je však dítě, které nejenže zdravě žije, ale také je člověkem, který ke svému životu přistupuje s úsměvem na tváři a téměř nic jí nedělá vrásky.

Zdroj: dailytrend.mx

Operace, kterou měla dívenka podstoupit, byla riskantní, avšak měla holčičce konečně umožnit žít plnohodnotný život, který si zaslouží. Tým více než osmi specialistů z Peru dívce během operace, která trvala čtyři hodiny, chirurgickým zákrokem oddělil úspěšně nohy od sebe.

Zdroj: smartlystuff.com

Milagros je nyní 14 let a je jedním z nejstarších dětí, které se syndromem mořské panny žijí. Jak můžete sami na fotografiích vidět, Milagros je šťastná dívka, které operace jen prospěla a dala jí šanci na nový život. Podle lékařů bude muset ale podstoupit ještě jednu operaci, přibližně tak za deset až patnáct let, což pro ni jistě nebude žádnou překážkou.

Zdroj: smartlystuff.com Dívka měla také obrovské štěstí na lékaře, především tedy na doktora Luise Rubia, který "malou mořskou vílu" zná od jejího narození a dělal pro ni i nemožné. 

Autor:
Publikováno: 26. 2. 2018 11:13 Nahlásit obsah