Těhotná matka chtěla udělat ultrazvuk. Když se doktor podíval přes přístroj, zůstal beze slov!

Těhotná matka chtěla udělat ultrazvuk. Když se doktor podíval přes přístroj, zůstal beze slov! Zdroj: littlethings.com

Když 33letá žena z Francie znovu otěhotněla, neměla ani tušení, že její děložní stěna po již prodělaných pěti císařských řezech, je velmi slabá. Bohužel během tohoto těhotenství na sobě žádné zvláštnosti nepozorovala, proto ji ani nenapadlo, že by se mohlo něco stát…

Když byla ve 22. týdnu těhotenství na ultrazvukovém vyšetření, její ošetřující lékař byl naprosto ohromen, když na ultrazvuku uviděl, jak chodidla i nožičky malého miminka prostupují skrz amniotický vak.

Tomuto jevu se říká „ruptura dělohy“ a jde o opravdu velmi výjimečný stav, protože prozatím bylo registrováno pouze 26 takovýchto případů.

Děloha této ženy byla na jednom místě prasklá, což dítěti umožnilo dostat se až do této polohy. Tento fascinující snímek, který zachycuje dítě, jako kdyby se snažilo vytlačit dělohu ven, obletěl celý internet.

Zdroj: littlethings.com Sám doktor Pierre-Emmanuel Bouet, který příběh zveřejnil, řekl, že nikdy předtím nic podobného za svou praxi neviděl. Také uvedl, že tento stav nastal kvůli tomu, že dříve žena podstoupila pět císařských řezů, které zavinily, že její děložní stěna nebyla tak silná, jak si mysleli.

Lékaři však rodičům vysvětlili všechna možná rizika, která během těhotenství mohou přijít, jako například hysterektomie anebo také předčasný porod. Navzdory však těmto rizikům se manželé rozhodli miminko donosit.

Zdroj: littlethings.com Ve 30. týdnu těhotenství se jim však opět císařským řezem narodil naprosto zdravý chlapec. Žena po porodu podstoupila ještě jednu operaci, při které jí lékaři zašili prasklinu, která se v děloze vytvořila.

Autor:
Publikováno: 26. 4. 2017 16:15 Nahlásit obsah