Tento chlapec neměl ústa, nos ani oči. Pak ale přišla nečekaná pomoc

Tento chlapec neměl ústa, nos ani oči. Pak ale přišla nečekaná pomoc Zdroj: News.com.au

Osud nadělil malému chlapci z Maroka do vínku pořádnou komplikaci, jakou by si nezasloužila žádná nevinná duše. Narodil se bez úst, nosu, očí a navíc měl uprostřed tváře velkou ránu. Rodiče si už nevěděli rady, ale pak se jim ozval někdo, kdo chlapci dokázal konečně pomoct.

Teprve tříletý Yahya El Jabali si jako malé dítě vážnost situace zatím neuvědomoval, ale zato jeho rodiče ano. Věděli, že jejich syn bude po celý svůj život straněn společnosti, pokud něco neudělají. Děti si s ním nechtěly hrát, protože z něj měly strach. Při procházkách měl zakrytý celý obličej, aby lidé okolo nekoukali. Nemohl navíc mluvit ani vidět.

Rodiče navštívili nespočet doktorů a specializovaných center, jenže nikde chlapci nedokázali pomoct, protože se lékaři obávali, že by operaci nepřežil. "Doktoři nám řekli, že pro něj nemohou nic udělat. Prý si ho máme vzít radši domů," říká jeho otec .

Zdroj: bestplace4links.info

Jenže ani to je nezastavilo. Yahya měl na tváři velkou ránu, do které se neustále dostávaly nečistoty, které by následně mohly vyústit v infekci, jež by chlapce mohla zabít. Každý den mohl být tím posledním, celá rodina tak žila v neustálém strachu a smutku.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 10. 7. 2018 07:00 Nahlásit obsah