Tento chlapec ve svých 14 letech absolvoval vysokou školu. V jeho šlépějích jde i jeho mladší bratr

Tento chlapec ve svých 14 letech absolvoval vysokou školu. V jeho šlépějích jde i jeho mladší bratr Zdroj: theyoungempire.com

Carson Huey je nejmladším člověkem, který kdy absolvoval Texaskou křesťanskou univerzitu, kam byl přijat na bakalářské studium už v 11 letech. Mezi jeho předměty patřila matematika, fyzika, historie a teologie. Kromě mnoha kroužků se zde také zabýval studiem kvantové fyziky.

Carson dosáhl v přijímacím SAT testu (standardizované zkoušky na vysokou školu v USA) 1770 bodů, dokonce v té době ovládal mandarínštinu a hrál na piano. Sama jeho matka Claretta o něm říká, že již od útlého věku byl velmi chytrý a nadaný – v prvním roce svého života uměl číst a v pěti letech ovládal základní matematické úkony.

Carson se však necítí být ničím výjimečný a označení malý génius či slavná celebrita nemá příliš v oblibě. „Jsem normální, nejsem žádný génius. Prostě 14letý kluk, který vystudoval vysokou školu,“ řekl Carson.

Zdroj: thebuddy.me Mohlo by se zdát, že pro něj studium na vysoké škole byla hračka, ovšem musel se potýkat s něčím, na co doposud nebyl zvyklý. Na střední škole se v hodinách spíše nudil, jenže zde bylo učivo mnohem obtížnější, především historie životního prostředí, obecná chemie a klasická mechanika. Avšak vstřícný a pozitivní přístup všech lektorů mu tyto překážky pomohl překonat a našel si svůj systém, jak těžké učivo zvládnout.

Zdroj: thebuddy.me Obdivuhodné je také to, že i Carsonův mladší bratr, 10letý Cannan, je velmi nadějným studentem. Ve svém věku absolvoval stejnou střední školu jako Carson a i on se hlásí na Texaskou křesťanskou akademii, kde by rád studoval inženýrství, fyziku a astronomii.

Autor:
Publikováno: 8. 8. 2018 11:02 Nahlásit obsah
Loading...