Tříleté holčičce se vytvořil na obličeji obří nádor. Po jeho odstranění se mohla poprvé v životě smát a jíst bez bolestí

Tříleté holčičce se vytvořil na obličeji obří nádor. Po jeho odstranění se mohla poprvé v životě smát a jíst bez bolestí Zdroj: dailymail.co.uk

Melysse Delgado byly teprve tři roky, když musela podstoupit operaci, při které jí byl odebrán velmi vzácný nádor na obličeji, který vážil neuvěřitelné dva kilogramy. Podle slov lékařů vypadal tento benigní tumor jako druhá hlava, která byla připojena k čelisti.

Jak nádor rostl, začal dělat dívence čím dál větší problémy – nemohla jíst, nemohla polykat a byla na pokraji podvýživy. Lékaři v brazilském Sao Paulu nedávali holčičce příliš velkou naději, podle nich by náročnou léčbu kvůli oslabenému imunitnímu systému nezvládla.

Její příběh se začal ale šířit na Facebooku a dostal se až k lékařům na Louisianské státní univerzitě, kteří se rozhodli náročnou operaci provést sami a zcela zadarmo. V prosince v roce 2016 byl nádor po osmihodinové operaci Melysse odebrán a ona se konečně mohla najíst a poprvé v jejím životě se smát bez bolestí. 

Zdroj: dailymail.co.uk Holčičce byl benigní nádor diagnostikován v roce 2014, když si lékaři v Sao Paulu všimli podivné bulky na jejím krku. Bohužel nádor rostl příliš rychle a ohrožovat jí na životě. Její rodiče v listopadu v roce 2016 vytvořili stránku na Facebooku s názvem „Ajudem a Melyssa“ (Pomozte Melysse), a to z důvodu, že chtěli svou dceru dostat k lékařům do Ameriky. Věřili totiž, že jim tamní lékaři dokážou pomoci, a to se i skutečně stalo.

Zdroj: dailymail.co.uk „Pročítal jsem jednu brazilskou webovou stránku a najednou jsem uviděl příběh Melyssy. Řekl jsem si, že této dívence pomůžeme. Melyssin případ byl zvláštní hlavně vzhledem k velikosti nádoru. Byl to zdaleka ten největší, který jsme kdy viděli,“ řekl doktor Palmieri.

Zdroj: dailymail.co.uk Lékaři Melyssu operovali 20. prosince a museli jí vložit do úst titanovou desku, která ji měla tvořit část čelisti, jež nádor zdeformoval. Jakmile jí nádor odstranili, Melyssa se mohla konečně zase najíst, funkce jazyka byly obnoveny a dokonce se jí zlepšilo i dýchání.

Rodina se po pár týdnech vrátila zpět do své rodné země, kde musela Melyssa docházet na pravidelné kontroly, protože její cesta za uzdravením ještě nebyla u konce.

Autor:
Publikováno: 13. 8. 2018 13:34 Nahlásit obsah