Tyhle věci vám vaše maminka neřekla

Tyhle věci vám vaše maminka neřekla Zdroj: www.shutterstock.com

Naše maminka je člověk, který pro nás po celý svůj život bude mít svou zvláštní cenu. Její nesobeckost, oddanost a nezištná láska může být pro nás někdy až nelogická...až do chvíle, než se i z nás stanou maminky. Jakých 10 věcí vám pravděpodobně vaše maminka nikdy neřekla?

Nosila vás déle, než jen 9 měsíců

Když jste se vyklubali na svět, ze všeho nejvíc jste potřebovali svoji maminku. A ona vás. Nosila vás, zatímco uklízela i během toho, co jedla. Občas vás musela nosit celou noc jen proto, abyste vy mohli v klidu spát. Bolely jí ruce a záda, přesto však její náruč byla pro vás vždy otevřená a připravená vás držet tak dlouho, jak vy budete potřebovat.

Vy jste pro ni byli vždy na prvním místě

Často byla hladová, unavená a potřebovala by se jít pořádně umýt. Vy jste ji však potřebovali a pro ni byly vaše potřeby vždy na prvním místě. I když už byl konec dne a měla možnost si jít konečně odpočinout, byla vždy v pohotovosti a připravená absolvovat ten kolotoč znova.

Plakala kvůli vám...mockrát

Mnoho slz, které vyplakala, byly právě kvůli vám. Nejspíš plakala, když se dozvěděla, že je těhotná. Plakala během porodu a i ve chvíli, kdy si vás poprvé mohla pochovat. Plakala štěstím a plakala i ve chvíli, kdy jste leželi v horečkách a ona o vás měla strach. Prožívala s vámi vaši radost, vaše bebíčka i první trable.

Maminka tu byla vždy pro nás Zdroj: www.shutterstock.com

Ten poslední kousek dortu by si byla ráda dala

Miluje sladké a v žádném jiném případě by se o poslední kousek jejího oblíbeného dortu nenechala připravit. Když ale viděla vás a váš natěšený obličej, zapomněla na všechno. Užívala si pocit, když viděla, jak jste šťastní.

Prožívala bolest

Mnohokrát musela zatnout zuby a překonat bolest. I váš příchod na svět byl spojený s bolestí. Kolikrát jen jste jí tahali za vlasy, rýpli nehtíky anebo omylem během vztekání kopnuli? A víte co? Kvůli vám by vydržela i horší bolest.

Měla strach

Už od chvíle, kdy se o vás dozvěděla, prožívala strach. V tu chvíli již byla rozhodnuta, že vás bude po celý svůj život ochraňovat a nedopustí, aby se vám cokoliv stalo. Ať už vás trápil zlý sen, nemoc nebo problémy ve škole, byla tu pro vás, aby vás před vším ošklivým ochránila.

Pro maminku jste vždy byli na prvním místě Zdroj: www.shutterstock.com

Ví, že není dokonalá

Možná si to kdysi plánovala úplně jinak. Chtěla být vždy dokonalou maminkou, kterou nic nerozhodí, která bude vždy rozumná a vždy se bude usmívat. Je svým největším kritikem, který ví, že ne vždy udělal vše dobře. Ona ale není stroj – je to člověk a především maminka. Vždy vše dělala s vědomím, že je to pro vás to nejlepší.

Šla by do toho znova

Ačkoliv kvůli vám plakala, zažívala pocity bolesti a strachu, nevyměnila by to za nic na světě. Dali jste jí totiž také tolik radosti a štěstí, které dokázaly přebít všechny starosti. I přes její zkušenosti by do toho šla bez váhání znova, protože vy jste zkrátka za to všechno stáli.  

Tak na co čekáte, řekněte své mamince, jak moc ji milujete a udělejte jí radost :-)

Autor:
Publikováno: 30. 12. 2016 10:17 Nahlásit obsah