Umírající žena našla svému muži náhradní manželku. Po svatbě se ukázalo, že diagnóza lékařů byla chybná

Umírající žena našla svému muži náhradní manželku. Po svatbě se ukázalo, že diagnóza lékařů byla chybná Zdroj: Shutterstock.com

Rakovina je velmi zákeřná nemoc, která se v mnoha případech projevuje jen velmi zanedbatelnými symptomy, proto se často stává, že nemocný člověk na své onemocnění přijde až v pokročilém stádiu, kdy se bohužel toho již příliš dělat nedá.

Mathab, které bylo 35 let, žila se svým manželem a dvěma dětmi v Íránu. Vedla naprosto běžný život, tedy až do té doby, dokud jí lékaři nediagnostikovali rakovinu v tom nejvyšším stádiu, kdy podle slov lékařů Mathab zbývalo jen pár měsíců života.

Ačkoliv Mathab svého muže nesmírně milovala, věděla, že by to sám s dětmi nezvládl. Rozhodla se proto najít mu náhradní manželku, kterou měla být její dlouholetá kamarádka. Mathab souhlasila s tím, aby se její muž oženil co nejdříve, ještě za jejího života, aby měla jistotu, že bude o její rodinu postaráno. Ovšem to nejhorší mělo ještě přijít.

Zdroj: Shutterstock.com Jak se později ukázalo, Mathab vůbec rakovinou neonemocněla, právě naopak, byla naprosto zdravá, lékaři se jednoduše spletli. I přesto, že to byla radostná zpráva, Mathab se z celé situace příliš neradovala – její muž byl již ženatý s její kamarádkou, a dokonce s ní čekal dítě. Když na něj Mathab naléhala, aby se vrátil zpět k ní, muž její prosby odmítl se slovy, že přeci nemůže opustit těhotnou manželku.

Mathab celou záležitost dala k soudu, jenže ten rozhodl, že muž bude muset žít s oběma ženami a všemi dětmi pod jednou střechou. Jak se však dalo předpokládat, Mathab s rozhodnutím soudu zásadně nesouhlasí a spory o to, s kým bude její manžel žít, pokračují.

Jestliže se vám tento příběh zdá naprosto absurdní, je dobré pro vysvětlení celého příběhu připomenout, že v Íránu je polygamie neboli mnohomanželství naprosto běžná a legální věc.

Autor:
Publikováno: 4. 7. 2018 10:52 Nahlásit obsah