V Indonésii se zřítilo letadlo. Ze 189 lidí pravděpodobně nikdo nepřežil

V Indonésii se zřítilo letadlo. Ze 189 lidí pravděpodobně nikdo nepřežil Zdroj: Reuters.com

V pondělí se dle dostupných informací zřítilo indonéské nízkonákladové letadlo, které patřilo společnosti Lion Air. Letadlo, které mělo namířeno na Sumatru, havarovalo chvíli po startu a uvnitř bylo 189 pasažérů, včetně tří dětí.

Spojení s tímto letadlem se přerušilo jen 13 minut po startu a naposledy jsou o něm známé informace, když se nacházelo poblíž Karawangu. Jak ukázaly letištní záznamy, letadlo se s problémy potýkalo již 2 minuty po startu. Záchranářům se podařilo zjistit místo havárie a speciální týmy zahájily hledání přeživších. Bohužel po pár hodinách bylo patrné, že tragédii nejspíš nikdo nepřežil. Na palubě bylo 179 dospělých osob, jedno dítě, dvě miminka, dva piloti a pět členů palubního personálu.

Zdroj: Reuters.com Záchranářům se podařilo najít prozatím jen trosky letadla, první oběti a některé osobní věci cestujících. Příčina, proč letadlo havarovalo, zatím není známá, to je však otázka jen několika dní. Nikdo však nechápe, co se mohlo stát, počasí bylo dobré, piloti nebyli žádní nováčci a letadlo společnost získala teprve letos v srpnu, takže bylo v dobrém stavu.

Jestliže se však potvrdí, že katastrofu nikdo z přítomných nepřežil, bude se jednat o druhou nejhorší leteckou nehodu, která kdy v Indonésii byla. Tou první je tragédie z roku 1997, při které zemřelo 234 pasažérů.

Autor:
Publikováno: 30. 10. 2018 15:14 Nahlásit obsah