Vrátila se domů z rande šťastná. Pak napsala na Facebook tuto zprávu a vzala si život...

Vrátila se domů z rande šťastná. Pak napsala na Facebook tuto zprávu a vzala si život... Zdroj: Shutterstock.com

Před krátkou dobou Amber Cornwell, které bylo pouze 16 let, napsala na svém facebookovém profilu, že se chystá spáchat sebevraždu. O několik hodin později tak skutečně učinila.

Její přátele se tedy rozhodli s jejím příběhem vyjít ven a informovat ty, kteří také přemýšlejí o sebevraždě, že pro ně existuje pomoc a že oni jsou právě ti, kteří jsou ochotní podat pomocnou ruku.

Jen několik málo hodin předtím, než Amber spáchala sebevraždu, napsala na Facebook status se slovy: „Když dneska večer umřu, bude tady někdo, kdo by plakal?“

Její přátelé i rodiče také vypověděli, že Amber byla ve škole neustále šikanována. Proto jsou rodiče přesvědčení, že to byl ten hlavní důvod, proč se odhodlala k tak hrůznému kroku. Protože ten večer se vrátila z rande se svým přítelem a měla podle nich opravdu dobrou náladu. Druhý den ráno ji našli oběšenou v šatníku a na místě byla prohlášena za mrtvou.

Desítky rodin a spolužáci nosí ke škole svíčky, ale i přesto se škola snaží utajit, proč se k něčemu takovému Amber rozhodla. Nechtějí, aby veřejnost věděla, že šikanu od jejich spolužáků podcenili a přehlíželi. Jenže rodiče ani přátelé Amber to nenechali bez odezvy. Varují ostatní a chtějí být viděni pro ty, co přemýšlejí o něčem podobném jako právě Amber.

Autor:
Publikováno: 12. 12. 2016 10:21 Nahlásit obsah