Výraz této dívenky mluví za vše. Važte si svých životů!

Mnoho z nás si neuvědomuje, jak moc dobře se máme. Náš konzumní styl nám znemožňuje reálně sledovat, jak moc pohodlný a bezstarostný život žijeme. Tato dívenka a její odzbrojující výraz vás donutí zastavit se a zapřemýšlet nad tím, co s tím každý z vás může udělat.

Mladá nebohá dívka měla v životě jen málo štěstí. O jejím dalším osudu mnoho nevíme, nicméně to, co můžeme vidět přímo ve videu, je dostatečně šokující. Krom toho, že přišla o celou svoji rodinu a pravděpodobně díky tomu nezná ani své jméno, tak jako mnoho dalších podobných po celém světě, nemá ani pravidelnou stravu.

Možná vás překvapí, že tržní cena potravin, které se na světě za rok vyhodí, odpovídá HDP Švýcarska. Třetina všeho vyprodukovaného jídla na světě se vyhodí nebo znehodnotí. Pokud by byly tyto potraviny zachráněny, nasytili by se jimi asi tři miliardy lidí. V Evropě připadá na jednoho člověka 96 až 115 kg vyhozeného jídla za rok.

Myslíte, že nemůžete ovlivnit všechny potíže světa? Ano, nejspíš máte pravdu a proto je třeba, aby každý začal sám u sebe.

Chceme slyšet váš názor. Pokud vás tento článek oslovil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Publikováno: 5. 6. 2018 13:46 Nahlásit obsah