Vysněné miminko, které je stálo mnoho sil a 1 616 injekcí. Příběh lesbického páru se šťastným koncem

Vysněné miminko, které je stálo mnoho sil a 1 616 injekcí. Příběh lesbického páru se šťastným koncem Zdroj: huffpost.com

Když se na internetu objevila fotografie novorozeněte, které bylo obklopeno injekcemi, mnozí uživatelé nechápali, čím si vysloužila 6 000 komentářů a 90 000 lajků. Ovšem na druhou stranu se našli i tací, a že jich nebylo málo, kteří význam této fotografie chápali až příliš dobře.

Patricia a Kimberly O’Neill se poprvé setkaly před 6 lety, a když se v roce 2014 rozhodly mít miminko, jen těžko by je napadlo, co vše budou muset podstoupit, aby si svůj sen splnily. Jak už to u lesbických párů bývá, průběh otěhotnění je trochu odlišný než u heterosexuálů. Dvojice musela nejprve najít vhodného dárce, to však byl jen začátek.

Z předešlých vztahů si do manželství každá jedno dítě přinesla – Patricia má 7letou dceru a Kimberly 14letého synka. Obě dvě se shodly na tom, že biologickou maminkou jejich společného dítěte bude právě Patricia a ačkoliv se oplodnění podařilo již na první pokus, jen po 6 týdnech bohužel potratila. I napodruhé se Patricii podařilo otěhotnět, jenže scénář se i v tomto případě opakoval.

Zdroj: huffpost.com Po důkladnějším vyšetření lékaři přišli na příčinu, proč Patricie již dvakrát potratila. Podle výsledků za vše mohla porucha srážlivosti krve. I když lékaři věděli, co Patricii trápí, stále se jim nedařilo, aby dítě donosila. Patricie tak zažila čtyři neúspěšná těhotenství. „Byla jsem vyčerpaná. Ale s mojí ženou jsme se do toho pustily a slíbily si, že spolu budeme, ať se děje, co se děje,“ řekla Patricia.

Když znovu žena otěhotněla, byla pod přísným dohledem doktora Johna Couvarase, který jí během celého těhotenství píchal látku na ředění krve. Tohle byla ta jediná možnost, jak předejít opětovnému potratu.

Zdroj: huffpost.com Na začátku srpna, přesněji 3. 8., nastal „den D“. Den, na který se tolik těšily – narodilo se jim krásné a zdravé miminko. Během těhotenství doktor Couvaras píchl Patricii dohromady 1 616 injekcí. Ona si každou z těchto injekcí schovala, aby nikdy nezapomněla na to, kolik úsilí a bolesti musela prožít, aby mohla společně se svou ženou držet v náručí jejich malé štěstí.

Autor:
Publikováno: 16. 11. 2018 16:00 Nahlásit obsah