Zachránili malé lvíče, které ale nemohlo spát. Potom udělali něco, co problém vyřešilo!

Zachránili malé lvíče, které ale nemohlo spát. Potom udělali něco, co problém vyřešilo! Zdroj: diply.net

Mnoho lidí má svou oblíbenou deku nebo i plyšové zvířátko, které vlastní již od dětství a má pro ně velkou hodnotu, protože tato věc, ať už je to cokoliv, s nimi prožívala všechny krásné i smutné chvíle. Dokonce se ukázalo, že útěchu v těchto věcech nehledá jen člověk…

I ta největší a nejděsivější zvířata na světě potřebují nějakou tu lásku a při vzpomínce na jejich mládí se v nich opět probouzí to nevinné zvířátko. Tento příběh je totiž o lvovi, který dodnes vlastní deku, kterou dostal jako malé kotě.

V červnu v roce 2014 obdržela organizace Exotics Wildlife Rescue and Educational Center v Texasu telefonát, ve kterém jim bylo sděleno, že by se v jednom domě mělo nacházet nelegálně koupené lvíče. Vicky Keahey, která je zakladatelkou této organizace, se do domu vydala a opravdu zde našla lvíče jménem Lambert, které se ovšem chovalo naprosto stejně jako pes.

Zdroj: diply.net Muž, který v tomto domě žil, Lamberta koupil svým dětem poté, co viděly pohádku Lví král a po malém lvíčkovi zatoužily. Po nějaké době jim však došlo, že chovat v domě lva je nad jejich síly a toto tříměsíční lvíče předali do rukou záchranné organizace.

Když však Vicky Lamberta převezla do jeho nového výběhu, zdál se nesvůj a opravdu velmi nervózní. V ten moment si však vzpomněla, že jí bývalí majitelé říkali, že rád spával s jejich dědečkem v posteli.

Zdroj: diply.net „Začala jsem přemýšlet, jak mu pomoci. Byl zvyklý být v domě, spát s dědečkem v posteli a v tu chvíli mi to došlo. Do rohu jeho výběhu jsem mu proto dala deku, kterou míval v posteli. Okamžitě se do ní zavrtal a usnul. Od té doby ji má pořád u sebe,“ řekla Vicky.

Teď jsou mu už téměř tři roky a s touto dekou pořád spává. Vzhledem k tomu, že se Lambert narodil a vyrostl v zajetí, nikdy nebude moci být puštěn do volné přírody. Vicky ho musela naučit na syrové maso, které před příchodem do organizace nikdy dříve nejedl.

Zdroj: diply.net Jak Lambert rostl, naučil se spoustu zajímavých věcí – třeba jezdit na skateboardu a to doslova jako profík! „Nejdříve si dával tlapky do lodiček z plastových lahví a nohami se začal odrážet. Proto jednoho z dobrovolníků napadlo, že by mu vyrobil opravdový skateboard,“ vysvětlila Vicky.

Zdroj: diply.net „Když má někoho rád, tak to ten člověk okamžitě pozná a to stejně platí i u toho, když někoho rád nemá. Je jako moje dítě,“ ještě dodala.

Lambert je neuvěřitelný lev, kterého si zamilovali všichni okolo něj a láska k jeho dece z něj dělá ještě krásnějšího tvora, než jakým je.

Autor:
Publikováno: 4. 4. 2017 10:23 Nahlásit obsah