Žena si nechala nainstalovat bezpečnostní systém, který ji měl před stalkerem ochránit. Ten se však ukrýval pod postelí...

Žena si nechala nainstalovat bezpečnostní systém, který ji měl před stalkerem ochránit. Ten se však ukrýval pod postelí... Zdroj: dailymail.co.uk

Stalking – že vám je toto slovo povědomé? O stalkingu se mluví posledních pár let. Je to dlouhodobé a systematické obtěžování například SMS zprávami, e-maily, dopisy a v některých případech to může zajít i tak daleko, že vás dotyčný sleduje a snaží se vám být neustále na blízku.

Žena z Tennessee s jedním z takovýchto stalkerů chvíli randila, jenže poté, co se dozvěděla o jeho rozsáhlé kriminální minulosti, vztah ukončila. Jenže rozejít se s někým takovým není jen tak. „Zabiju tě, ty blbá k****,“ byla slova Tonyho Joe Guntera, kterému bylo 52 let, a tímto vyhrožoval své již bývalé přítelkyni.

Zdroj: dailymail.co.uk Ačkoliv žena na svém domě vyměnila dvakrát zámky, několikrát nezávisle po sobě našla stopy toho, že se do jejího domu dostal. Proto se rozhodla oslovit firmu, která jí měla do domu nainstalovat bezpečností zařízení.

Toto zařízení si nechala instalovat minulé úterý. Když technik, který jí toto zařízení instaloval odešel, šla si žena zkontrolovat, zda zařízení funguje správně a je i propojeno s jejím mobilním telefonem, jenže ten nemohla najít. V ten okamžik si všimla Tonyho nohy, která trčela zpod postele. Okamžitě pomocí bezpečnostního systému zavolala policii, utíkala si pro zbraň a svého bývalého přítele, mezitím co byl ještě pořád schovaný pod postelí, střelila do nohy.

Požádala Tonyho, aby jí její telefon vrátil a se zbraní namířenou na něj společně čekali na příjezd policie. „Žena měla určitě právo po pachateli vystřelit. Kdyby tak neudělala, klidně jí mohl něco udělat, navíc měla i soudní příkaz. Jen chránila sama sebe,“ vypověděl jeden z policistů.

Zdroj: dailymail.co.uk Tony byl poté ošetřen v nemocnici a nyní čelí obvinění z vloupání, pronásledování a porušení osobní svobody a také z krádeže. Jeho kauce byla stanovena na 165 000 dolarů.

Žena si svým rychlým a především rozvážným chováním zachránila vlastní život.

Autor:
Publikováno: 8. 1. 2017 13:36 Nahlásit obsah