Zraněná fenka ležela na kolejích. Před rozjetým vlakem ji zachránil její psí bráška

Zraněná fenka ležela na kolejích. Před rozjetým vlakem ji zachránil její psí bráška Zdroj: pettyandposh.com

Denis Malafeyev je mezi svými přáteli známý svou láskou k němým tvářím a oddaností k tomu, jim pomáhat. Jakmile se tedy v okolí objeví nějaké zvíře, které potřebuje pomoct, je okamžitě u toho.

Denis pochází z Ukrajiny, přesněji tedy z vesničky jménem Tseglovka. Když mu jednoho dne v prosinci v roce 2016 jeho přítel volal s informací, že by podle všeho měl na železniční trati ležet již dva dny zraněný pejsek se svým kamarádem, na nic nečekal a na místo se ihned vydal.  

V části, kde se železniční trať nachází, umí v období zimy teploty klesnout až hluboko pod bod mrazu a Denis si to moc dobře uvědomoval. Jestliže tedy chtěl pejskům pomoci, musel jednat okamžitě, protože v tuto chvíli šlo o minuty. Když na ono místo dorazil, všiml si fenky, která zraněná na kolejích ležela, a hlídal ji její psí kamarád, což bylo pro tuto chvíli velkým problémem.

Zdroj: pettyandposh.com Když se totiž snažil Denis k fence přiblížit, pes ji ochraňoval svým vlastním tělem a byl by schopný na Denise i zaútočit. I přesto, že na něj pes neustále vrčel a cenil zuby, Denis se rozhodně nehodlal vzdát. Kousek poodstoupil a psy trpělivě pozoroval. Ačkoliv se mu zdálo, že situace nemůže být horší, po chvíli zjistil, jak šeredně se spletl – uslyšel blížící se vlak.

Zdroj: pettyandposh.com A nebyl sám. Když i psi zaregistrovali hluk vlaku, lehli si oba dva vedle sebe a s přibližujícím vlakem se k sobě více a více tiskli. Naštěstí si lehli tak, že vlak přes ně bezpečně projel. Denis následně také pochopil, proč je fenka stále naživu. Pes jí pravděpodobně nosil potravu a uklidňoval ji, což jí dodávalo sílu.

Zdroj: pettyandposh.com Jediné, co Denis musel pro jejich záchranu udělat, bylo získat si jejich důvěru. Hodiny je lákal na pamlsky, a jakmile pes viděl, že Denis nemá v úmyslu fence ublížit, dovolil mu dotknout se jí. Poté přinesl ze svého auta několik dek, do kterých fenku zabalil a odnesl ji do auta. Za pomoci pamlsků do auta nalákal i psa, oba dva je zakryl dekami, aby se zahřáli a odvezl je do místního útulku, kde na ně čekal veterinář.

Zdroj: pettyandposh.com Po vyšetření se ukázalo, že fenka neměla na sobě žádné zlomeniny, byla jen potlučená. Jakmile se oba dva z tohoto strašlivého zážitku tělesně i psychicky uzdravili, museli si najít novou rodinu. Denis celou tu dobu doufal, že si je někdo adoptuje společně, a proto jejich příběh zveřejnil na Facebooku.

Zdroj: pettyandposh.com Tento příběh sdílelo více než 70 000 uživatelů a získal více než 7 000 komentářů. A právě díky sdílení se našli původní majitelé těchto pejsků, kteří po nich zoufale pátrali. Pejsci byli sourozenci a jmenovali se Panda a Lucy, a ačkoliv hrdinou v tomto příběhu byl pro mnohé právě Denis, on sám by se tak nenazýval. „Tady hrdina nejsem já, ale Panda“, řekl Denis.

A my s ním nemůžeme nesouhlasit. Tolik oddané sourozenecké lásky a odvahy se jen tak nevidí a naštěstí pro všechny měl tento příběh ten nejlepší konec, jaký mohl mít.

Autor:
Publikováno: 18. 7. 2018 09:00 Nahlásit obsah