7 zásadních chyb, kterými rychle ničíte svůj milovaný mobilní telefon!

7 zásadních chyb, kterými rychle ničíte svůj milovaný mobilní telefon!

Pořízení mobilního telefonu a vlastně jakékoliv elektroniky není levná záležitost. Proto bychom byli rádi, kdyby naše koupené věci i dlouho vydržely. Jenže někdy, i když se snažíme a dáváme si pozor, se pro nás z neznámého důvodu rozbijí.

Jenže i tyto záhadné poruchy mají jednoduché vysvětlení a my jsme si pro vás připravili seznam 7 chyb, kterých se nevědomky dopouštíme a i ty mohou mít na životnost mobilních telefonů vliv.

Nikdy mobilní telefon nevypínáte

I přesto, že je to pořád jen stroj, je potřeba jej čas od času vypnout. Doporučuje se mobil vypnout alespoň jednou za týden na hodinku nebo dvě. Odpočine si nejen on ale určitě i vy.

Používáte mobilní telefon v mrazu

Tento bod je pro nás právě aktuální. Když je venku taková zima jako posledních pár dní, raději mobil z kapsy ani nevytahujte. To stejné platí i o nadměrně vysokých teplotách, které jsou nad 30°C.  

Zdroj: Shutterstock.com

Nabíjíte mobilní telefon celou noc

Dělává to většina z nás, večer před spaním si nastavíte budík a rovnou dáte mobil na nabíječku. Tu pochopitelně vypojíte až při vstávání. Správně bychom mobil neměli nechávat nabít na 100 %, je pro něj mnohem lepší jej nabít do 98 %.

Necháváte mobilní telefon úplně vybít

Dříve se říkávalo, že je pro mobily i notebooky nejlepší, když je nabijete naplno, poté je necháte úplně vybít a až poté je dáte znovu nabít. To je však omyl! Právě tento mýtus nám poškozuje mobil úplně nejvíce.

Nepoužíváte originální nabíječku

Prodejci nám nabízí nejrůznější typy nabíječek. Všelijaké barvy i tvary, jenže pokud dáte mobil na nabíječku, která není originální, může vám způsobit více škody než užitku.

Zdroj: Shutterstock.com

Nečistíte mobilní telefon

Smartphony mají spoustu různých zdířek, na které občas zapomínáme a nečistíme je. Jenže právě v nich se nachází nejvíce špíny a nečistot. Udělejte si občas chvilku na to si mobil pořádně vyčistit. Uvidíte, že se vám to jednou vrátí.

Nevypínáte funkci geolokace

Mějte ji zapnutou jen u některých funkcí a aplikací. Zbytečně vám čerpá baterii, která se o to více opotřebovává.

Autor:
Publikováno: 9. 1. 2017 14:46 Nahlásit obsah