Jarní dekorace do oken může mít spoustu podob. Přinášíme inspiraci, jak na ni

Jarní dekorace do oken může mít spoustu podob. Přinášíme inspiraci, jak na ni Zdroj: Shutterstock

Vlahé sluneční paprsky ukazují, že jaro pomalu klepe na dveře. Už také přemýšlíte nad jarní dekorací do oken? Rozhodně nejste jediná. Jestli ovšem tápete nad tím, pro jaké jarní dekorace do oken se rozhodnout tentokrát, přinášíme vám spoustu inspirace. Možná, že vám nápady, které pro vás máme, padnou do oka.

Nejoblíbenější jarní aranžmá: Jarní květiny v truhlíku

Odstranila jste z oken vánoční a zimní dekorace a nyní přemýšlíte, čím je nahradit? Přejděte rovnou na stylovou jarní výzdobu. Na okenní parapety položte dekorativní truhlíky s kvetoucími jarními cibulovinami, jako jsou narcisy, krokusy nebo hyacinty. Tyto květiny dodekorujte například mechem nebo větvičkami. Pokud se ještě v noci teploty drží pod nulou, květináč s rostlinami stěhujte na noc raději do tepla.

Další jarní dekorace: Vystřihovánky nebo keramika

Jarní dekorace do oken však může vypadat i jinak. Do oken si vystřihněte a následně vlepte vkusné jarní vzory v podobě sněženek, ptáčků na větvičce, květin nebo motýlů. Ve vnitřních částech oken vypadají krásně také zavěšené papírové květiny nebo papíroví ptáčci.

Co se týče vnitřních parapetů, i tuto okenní část si můžete vyzdobit vkusnou jarní dekorací v podobě květináčů s živými jarními květinami. Do vázy si dále zkuste dát větvičky vrby jívy (tedy kočiček). V jarním aranžmá by však neměly chybět ani drobné keramické dekorace v podobě ptáčků, kuřátek nebo zajíčků. Možností, jak na jarní výzdobu okna, máte zkrátka nekonečno.

S jarní dekorací do oken si můžete velmi pěkně pohrát a vytvořit ji dle svého osobitého vkusu. Spoustu inspirace pro originální jarní aranžmá najdete rovněž v následující fotogalerii.

Galerie Jarní dekorace do oken Jarní dekorace do oken Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 26. 2. 2021 11:09 Nahlásit obsah