Jednoduchá metoda pro zazimování muškátů. Díky ní budou na jaře husté a bohaté jako nikdy předtím

Jednoduchá metoda pro zazimování muškátů. Díky ní budou na jaře husté a bohaté jako nikdy předtím Zdroj: Shutterstock.com

Pelargonie neboli muškáty jsou díky svému vzhledu jednou z nejoblíbenějších květin, které vaše okno či balkon nazdobí tak, jako máloco. Navíc mají velkou škálu zbarvení, jsou nenáročné a odolné vůči škůdcům. Prostě ideální okrasa na vaše balkóny, terasy či okna.

K tomu, aby se vašim muškátům dařilo tak, jak má, je potřeba jim věnovat zvýšenou pozornost především při zazimování, což je, ačkoliv to tak ještě nevypadá, na pořadu dne. I když jsou tedy muškáty nenáročnými květinami, s jejich zazimováním by se nemělo příliš otálet - nejlepší čas přichází v září. Pokud jste to však, jak se říká „prošvihli“, nezoufejte, díky teplému počasí ještě není nic ztraceno.

V některých návodech, jak se správně o muškáty starat, naleznete, že je potřeba vytvořit jim vhodnou zálivku a seříznout je. Jenže laikovi, který s květinami ještě nemá příliš zkušeností, se tento postup může zdát náročný. A právě pro všechny, kteří se do tohoto nechtějí pouštět, máme jednu starou metodu, která funguje nadmíru účinně.

Zdroj: Shutterstock.com Ke správnému zazimování muškátů potřebujete místnost, ve které se teplota pohybuje kolem 10°C, je tmavá a suchá, ideální volbou je sklep či chodba. Následně své muškáty z truhlíku vyjměte i s kořeny, které můžete, ale nemusíte zabalit do novin a vzhůru nohama je do této tmavé místnosti pověste. A to je vše! Podle našich prababiček a babiček, které vždycky mívaly muškáty neuvěřitelně bohaté a husté, je to ta nejúčinnější a nejjednodušší metoda pro jejich zazimování.

Muškáty v této pozici nechte celou zimu a až na jaře je přesaďte do nového substrátu a začněte je probouzet po zimním spánku k životu pomocí hnojiva a vystavení na jarní sluníčko.  

Autor:
Publikováno: 17. 10. 2018 15:44 Nahlásit obsah