Kachlová kamna sluší i moderní kuchyni: Díky nim zažijete to pravé hygge

Kachlová kamna sluší i moderní kuchyni: Díky nim zažijete to pravé hygge Zdroj: Humideas.com

Rozloučili jsme se s létem a čeká nás sychravý podzim a mrazivá zima. Pokud si libujete v teple, určitě byste v nadcházející sezoně doma uvítali i kachlovou pec, ze které byste nevylezli, dokud se venku neoteplí. Následující tipy vás přesvědčí o tom, že tento retro kousek sluší i moderní kuchyni.

Stylové propojení kuchyně s obývákem

Kachlová kamna a pece mnozí z nás obdivují ve skanzenech lidové architektury. Napadlo vás ale někdy, že byste je měli také doma a propojili jimi obývák s kuchyní? Ačkoliv jsou kachlové pece zdánlivě závanem let minulých, tento kousek si s klidem pořiďte i do svého domova. Je totiž znovu v kurzu.

Vyhřívané ležení: To pravé hygge

Nejen ve venkovském stavení, s kachlovými pecemi a kamny se v současnosti stále častěji setkáte i v moderních interiérech. Jestli si i vy chcete doma v následujících letech během podzimu a zimy lebedit jako Honza za pecí, inspirací vám mohou být kachlové pece (či kamna) propojené s moderním stylem, které jsme pro vás zařadili do následující fotogalerie.

Pořiďte si přitom takovou pec, ve které nebudete jenom topit, vařit nebo péct. To pravé hygge na ní zažijete, když bude vybavená vyhřívaným ležením, které si plnými doušky užijete po celé chladné období. Jak by měla vypadat právě vaše vysněná kachlová pec? Možná, že se zamilujete do některého z následujících kousků, díky kterému se zahřejete, odpočinete si, a navíc si připravíte něco dobrého k snědku.

Galerie Kachlová kamna a pece v moderním interiéru Kachlová kamna a pece v moderním interiéru Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 20. 9. 2019 13:06 Nahlásit obsah