"Kids friendly" pokojové rostliny: Které z nich neublíží vašim dětem, ani vašim domácím mazlíčkům?

"Kids friendly" pokojové rostliny: Které z nich neublíží vašim dětem, ani vašim domácím mazlíčkům? Zdroj: Shutterstock.com

Říká se, že zelená uklidňuje. I z toho důvodu si pořizujeme pokojové rostliny, které náš domov zútulní a přinesou nám radost. Některé z nich jsou však jedovaté, kvůli čemuž představují velké nebezpečí jak pro naše děti, tak pro domácí mazlíčky. Pokud chcete předejít případným otravám, inspirujte se následujícím přehledem "kids friedly" pokojovek!

Pokojovky vytvářejí "teplo domova", některé jsou ale jedovaté

Pokojové rostliny už svou přítomností osvěžují unavený prostor a navíc pročišťují vzduch. Dům či byt díky nim působí mnohem zabydleněji a vyzařuje z něj pocit, kterému říkáme "teplo domova". 

Diffenbachie, tchýnin jazyk, anturie nebo scindapsus. Což o to, tyto pokojovky jsou velmi krásné, ale na druhou stranu také velmi jedovaté, a tudíž nebezpečné pro naše děti i domácí mazlíčky. Stačí, aby kousek této pokojové rostliny olízli nebo snědli, a problém je na světě!

"Kids friendly" a "pet friendly" pokojové rostliny: Které jsou ty nej?

Pokud máte důvod k obavám, pořiďte si domů raději netoxické pokojovky, které jsou "kids friendly" a "pet friendly"! Přinášíme jejich přehled:

Vánoční kaktus

Zdroj: Shutterstock.com Vánoční kaktus je ozdobou spousty interiérů. Pokud se o něj dobře staráte, dodá vašemu domovu sváteční atmosféru zvlášť v období Vánoc, kdy rozkvétá do růžových, červených či bílých barev. Tato oblíbená pokojovka má své místo v řadě českých domácností. Jejím nesporným benefitem totiž je, že je bezpečná jak pro děti, tak pro domácí zvířata.

Zelenec

Zdroj: Shutterstock.com Tato typicky trávovitá pokojovka svěžích barev má v českých domovech velmi dlouhou tradici. A aby ne! I podle vědců z NASA, kteří publikovali studii "Čistý vzduch", jde o nejlepší čističku vzduchu vůbec. Zelenec totiž dokáže pohlcovat oxid uhelnatý, dusík, čpavek, aceton, formaldehyd nebo benzen.

Zelenec je tradiční netoxická a zároveň nenáročná pokojovka. Jelikož jí k životu stačí opravdu málo, je ideální začátečnickou rostlinou i pro vaše dítě, které se chce pustit do pěstování. 

Africká fialka

Zdroj: Shutterstock.com Africká fialka dokáže u vás doma udělat pořádnou parádu svými pestře vybarvenými květy. Tato půvabná pokojovka, která se v současnosti vyskytuje až ve 20 tisících odrůdách, je nenáročná na pěstování a snadno ji můžete taky množit. A co víc - není jedovatá. Takže když s ní přijdou do styku vaše děti nebo domácí mazlíčci, můžete zůstat naprosto bez obav.

Chamedorea sličná

Zdroj: Shutterstock.com Chamedorea sličná je nenáročná pokojová rostlina, která má ráda slabší světlo až polostín a nepotřebuje příliš vydatnou zálivku. Tato pokojovka se podobá palmě, proto se jí někdy přezdívá "horská palma". Tuto rostlinu můžete mít bez obav doma, protože je netoxická.

Africká kopřiva

Zdroj: Shutterstock.com Pestrobarevná africká kopřiva neboli pochvatec šišákovitý je nenáročnou a zároveň zdraví bezpečnou pokojovkou, která v posledních letech z českých domovů takřka vymizela. A to je škoda. Můžete si z ní správným seřezáváním vypěstovat polokeř, který bude díky pestrým listům s širokou škálou barev ozdobou vašeho interiéru.

Pokojový ibišek

Zdroj: Shutterstock.com Pokojových ibišků existuje nespočet druhů. Jako pokojový ibišek se označuje především teplomilný ibišek čínský, který vás může potěšit výraznými květy. Aby vám ibišek krásně rostl a kvetl, musíte mu dopřát dostatek světla, tepla a zálivky. Tato oblíbená pokojovka je bezpečná jak pro vaše děti, tak pro domácí mazlíčky. Vždyť z jejích květů se vaří dokonce čaj!

Autor:
Publikováno: 11. 12. 2018 12:37 Nahlásit obsah
Loading...