Malé stolky a vzdušné obývací stěny: Inspirace, která osvěží váš byt

Malé stolky a vzdušné obývací stěny: Inspirace, která osvěží váš byt Zdroj: favi.cz

Žádné masivní skříňky ani obří stůl, o který zakopáváte. Odlehčete obývací pokoj, aby se vám v něm dobře dýchalo. Konferenční stolky proto zvolte menší a v několika kusech. Do visící obývací stěny uložíte vše potřebné, aniž by zahltila celý prostor. Nahlédněte do obývacích pokojů, kde inspirace číhá na každém kroku.

Skandinávská inspirace proudí i do obývacích pokojů. A právě severský design používá často dva nebo tři menší konferenční stolky. „Sady stolků působí lehce, přitom se na ně vejde sklenička vína nebo váza. Některé se dají prakticky složit pod sebe, proto jsou ideální do malých bytů nebo tam, kde se zábava nakonec zasekne v kuchyni,“ říká Lucka z vyhledávače nábytku Favi.cz.

Zdroj: favi.cz

Velké konferenční stoly ale určitě využije početná rodina. Tedy ta, která se v obývacím pokoji opravdu schází. Pak opravdu potřebujete pevný stůl a místo na všechny talíře. Stolek s úložným prostorem navíc schová všechny časopisy a drobnosti.

Jestli k vám ale hosti zavítají jen občas, hodit se vám bude rozkládací konferenční stolek. Večer bude nachystaný na všechny dobroty, zatímco během dne zabere minimum místa.

TIP: Pokud máte rozkládací pohovku, oceníte konferenční stolky na kolečkách. Přesun stolku se obejde bez poškrábané podlahy.

Inspirace do obývacích pokojů: vznášející se stěna

Na mohutné obývací stěny zapomeňte. Moderní závěsné skřínky vytvoří vzdušný (a zároveň úložný) prostor. Jednotlivé kousky působí celistvě, přitom nijak nedusí interiér.  Až se vám obývací sestava okouká, stačí police a skříňky přesunout a zkombinovat jinak.

Zdroj: favi.cz

„Všimněte si také, jak lehce působí televize zavěšená na zdi. Výšku zvolíte přesně podle sebe, aby se vám z pohovky příjemně koukalo na seriál. Také pak máte volnou ruku ve výběru TV stolku a jeho rozměrů. Naštěstí v Česku se dá najít spousta typů, které budou ladit s vaším obývákem,“ radí Lucka z Favi.cz.

TIP: Skladujete v obývací stěně různé dokumenty a fotoalba? Klasickou obývací stěnu nahradí i velká knihovna. Stačí vybrat šanony s hezkým motivem, aby pak zútulnily váš interiér.

Publikováno: 3. 3. 2017 08:54 Nahlásit obsah