Na co si dát pozor při zařizování pokoje pro malého školáka?

Na co si dát pozor při zařizování pokoje pro malého školáka? Zdroj: shutterstock.com

Ve chvíli, kdy vaše dítě roste a chystá se jít poprvé do školy, je čas se zamyslet i nad jeho pokojem. Dosud si v něm pouze hrálo, nyní se však v něm bude muset učit a psát domácí úkoly. Na co si dát pozor?

Psací stůl

Jednou z prvních věcí, na kterou byste měli při zařizování dětského pokoje pomyslet, je kvalitní psací stůl a židle, kde se bude malému školákovi dobře pracovat a kde ho nebude od práce nic rozptylovat.

Kvalitní světlo

Zapomenout byste také neměli na kvalitní osvětlení. Nejlepším řešením je tak nastavitelná stolní lampa, díky které nebude mít vaše dítko okamžitě unavené oči.

Zdroj: shutterstock.com

Police a skříňky

Dosud byl dětský pokoj určený především na hraní. Nyní však bude potřeba, aby dítě svůj určitý čas soustředilo na školní povinnosti. Většina hraček, her a dalších věcí, které jsou zajímavější než učení, by nyní měly přijít z otevřených polic do uzavíratelných skříněk či bedniček, kde nebudou malého žáčka tolik rozptylovat.

Dekorace

Nyní je třeba promyslet, jak moc dokážou vaše dítě rozptýlit zářivě barevné stěny s vyobrazenými postavičkami z pohádek či filmů. Pokud zjistíte, že i takové elementy působí rušivě a vadí dítěti v koncentraci, zvolte střízlivější výmalbu v bílé či v některém z jemných barevných odstínů.

Zdroj: shutterstock.com

Prostor

Ujistěte se, že dítko bude mít v rámci svého pokoje určitý prostor. Některým dětem pomáhá se během učení procházet, jiným stačí si s knížkou lehnout třeba na zem.

Máte vy svou zkušenost se zařizováním pokoje pro prvňáčka? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 5. 5. 2018 08:00 Nahlásit obsah